این مرد داوطلبانه طعمه مار شد!+عکس

دسته: خواندنی ها , عکسهای جالب
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۳
32123132654به نقل از جام جم؛ «پل روزولی» عاشق جنگل‌های آمازون است. او برای اینکه توجه جهان را به سوی تخریب این جنگل‌های بی‌نظیر جلب کند تصمیم گرفت زنده زنده از سوی یک مار آناکوندا بلعیده شود. این مستند تکان‌دهنده به زودی در ده‌ها کشور جهان پخش خواهد شد.

مار آناکوندا

مارهای آناکوندا که به عنوان بزرگترین مارهای جهان شناخته می‌شوند معمولاً شکار خود را قبل از بلعیدن خفه می‌کنند. تاکنون هیچ انسانی جرأت انجام چنین کاری را نداشته است. جزئیات این ماجرا هنوز افشا نشده است تا هیجان این مستند که از سوی شبکه دیسکاوری پخش می‌شود، محفوظ بماند.

با این حال، این ماجراجوی محیط زیست از این آزمون مرگبار صحیح و سالم بیرون آمد. به گفته روزولی، این ماجراجویی قبل از هر چیز برای او یک جنبه حیاتی داشت با این حال ترسش از مرگ بر اثر خفگی را کتمان نمی‌کند.

او می‌گوید: پس از ۱۰ سال زندگی در جنگل‌های آمازون این تصمیم به ذهنش خطور کرد. همه جهان می‌دانند که جنگل‌های آمازون در حال نابودی است. با این حال افراد بسیار اندکی به این مسأله توجه می‌کنند. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم دست به کاری بزنیم که همه را شوکه کند و واکنش‌ها را برانگیزد.

تمام تدابیر برای اینکه پل بر اثر خفگی نمیرد، اتخاذ شدند. کارشناسان ابتدا برای او لباس ویژه‌ای از فیبر کربن مجهز به دوربین‌ها، یک سیستم تنفسی و یک سیستم ارتباطی برای تماس با بیرون شکم مار را تهیه کردند.

روزولی می‌افزاید: ما نمی‌دانستیم اگر من از سوی مار آناکوندا بلعیده شوم این سیستم‌ها کار خواهند کرد. با این حال، تلاش کردیم تا اطمینان یابیم که من خفه نخواهم شد.

پل تصریح می‌کند: ما مدت ۶۰ روز در آن قسمت از جنگل‌های آمازون که در خاک پرو واقع شده است در جستجوی یک مار آناکوندا مناسب بودیم. تمام مرداب‌ها و برکه‌ها را بویژه هنگام شب کاویدیم. نخستین آناکوندا بیش از ۷٫۵ متر طول و حدود ۱۳۵ کیلو وزن داشت. مار به اندازه‌ای غول پیکر بود که نتوانستیم ان را به دام بیاندازیم. آنگاه یک آناکوندا ماده ۶ متری را یافتیم.

روزولی می‌گوید: مار در ابتدا تلاش نکرد تا مرا ببلعد. بیشتر تلاش در فرار داشت اما پس از اینکه آناکوندا را تحریک کردم او مانند یک شکارچی عمل کرد و به سوی من حمله‌ور شد.

مار آناکوندا

به گفته این ماجراجو، مار ابتدا از سر شروع به بلعیدنش کرد. او حدود یک ساعت در شکم مار بود. با وجود لباس ویژه و تکان خوردن به همراه مار درک صحیح از زمان دشوار بود. در تمام این مدت پل از داخل بدن آناکوندا با اعضای گروه در بیرون در تماس بود.

پل در مورد اینکه چگونه زنده از بدن مار خارج شده است توضیحی نمی‌دهد اما اطمینان می‌دهد که هیچ کاری برخلاف قواعد طبیعت صورت نگرفته است.

او توضیح می‌دهد: مارها معمولاً وقتی در حال بلعیدن طعمه‌ای بزرگ بوده و خطری تهدیشان می‌کند، آنچه را که بلعیدند بالا می‌آورند تا قادر به فرار باشند. ما آناکوندا را مجبور نکردیم که کاری را انجام دهد که برخلاف عادت طبیعی‌اش باشد.

پل تاکید می‌کند: جان من در خطر بود، نه جان مار. اکنون نیز مار کاملاً صحیح و سالم است.

این مستند مهیج و باورنکردنی یکشنبه شب ۷ دسامبر (۱۶ آذر) از شبکه دیسکاوری در ایالات متحده آمریکا پخش می‌شود. سپس در ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) در کشورهای فنلاند، دانمارک، مجارستان، لهستان و سوئد و در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا پخش خواهد شد. این مستند سپس در کشورهای دیگری از جمله چین و هند از سوی دیسکاوری پخش می‌شود.

مار آناکوندا

 

مار آناکوندا

مطالب مرتبط :

بلیعده شدن یک تمساح توسط مار غول پیکر / تصاویر باورنکردنی
بلعیده شدن تمساح توسط مار پیتونبلعیده شدن تمساح توسط مار پیتون بلعیده شدن تمساح توسط مار پیتون
مار ۱۰ متری در شهر! (عکس)
مار پیتون 10 متری در ایالت مین به صورت آزادانه می‌گرددنیروهای پلیس ایالت مین آمریکا به شهروندان این ایالت اخطار داده‌اند که مراقب ماری ...
کف زنی کفتار از مار پیتون + عکس
بی دلیل نیست که کفتار را در حیات وحش یک لاشخور حرفه ای تمام عیار می دانند؛ عکس هایی که یک گردشگر آلمانی برداشته ...
مار پیتون سگ وحشی را بلعید / تصاویر حیرت انگیز
مار پیتون تایلندی در حملهای مرگبار یک سگ وحشی را بلعید. بعداز ظهر دوشنبه 8 مهر ماه جاری انتشار تصاویری تکاندهنده در صفحه یوتیوب ...
۴ مار پیتون بر روی بدن یک اسکاتلندی+عکس
یک اسکاتلندی که چها مار پیتون دارد آنها را بر روی بدن خود قرار می‌دهد و مدعی است که سنگینی وزن انها برروی بدنش ...
۳۰۰ مار پیتون در خانه یک معلم! +تصاویر
 «ویلیام» معلم 53 ساله یک مدرسه ابتدایی در کالیفرنیا به علت داشتن 300 مار پیتون در منزل خود بازداشت شد. پلیس سانتاآنا ادعا کرد: همسایه‌های ...
مار پیتون کار دست زن گردشگر داد + تصاویر
این اتفاق در حین اجرای نمایش مار بازی برای زن گردشگر چینی نگون‌بخت رخ داده است.به نقل از دیلی میل، شرکت تایلندی که مدیریت ...

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها