سالم ترین نقطه روی کره زمین + عکس

دسته: خواندنی ها , مطالب داغ
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ فروردین ۱۳۹۴

جزیره اوکیناوای ژاپن سالم ترین نقطه روی زمین

به گزارش فانیگما : به نظر شما چند نفر انسان روی کره زمین زندگی می کنند که بیش از ۱۰۰ سال داشته باشند؟ حتما با خود فکر می کنید که تعداد معدودی هستند اما اشتباه نکنید. فقط در جزیره اوکیناوای ژاپن بیش از ۴۶۰ نفر بالای ۱۰۰ سال سن دارند.
okinawa japan (1)
در این جزیره، میانگین سن برای زنان ۸۶ و برای مردان ۷۸ سال و برای همین است که تصور می شود این نقطه از زمین سالم ترین نقطه دنیاست.

مردمان این جزیره نه تنها عمر طولانی دارند بلکه در سلامتی کامل به سر می برند و در زندگی شاد هستند و این از رموز عمر طولانی داشتن در این جزیره است . جالب است بدانید بعضی از افراد جزیره با وجود بالا بودن سنشان ورزشکار هم هستند . به عنوان مثال می توان سیکیچی اوهارا استاد هنرهای رزمی را نام برد که با داشتن ۹۶ سال سن در مسابقات بوکس در برابر حریف ۳۰ ساله اش برنده شد!

یکی دیگر از شخصیت های مشهور ” اوکیناوا ” زن ۱۰۵ ساله ای به نام نابی کینجو است. توانایی این زن در شکار مارهای سمی بی نظیر است، او در حالی که مگس کش به دست دارد با یک چرخش سریع مگس کش قادر است مار سمی را بکشد و شکار کند.
okinawa japan (2)
بسیاری راز عمر ساکنان اوکیناوا را در دو چیز می دانند. نوع تغذیه  و نگاه آنها به زندگی.

یکی از کشاورزان ۸۸ ساله این جزیره که همچنان روزی ۱۱ ساعت در مزرعه کار می کند . درباره زندگی در جزیره می گوید “من خیلی به ندرت گرسنه می شوم من از زندگی ام لذت می برم زیرا همیشه حتی وقتی سرکار هستم خوشحالم و به نظرم این بهترین داوری پزشکی است ”

جالب اینجاست که پیرمردان و پیرزن های این جزیره که بیشتر از ۱۰۰ سال دارند همچنان آرزو می کنند عمر طولانی تری داشته باشند، تا بتوانند کنار نوه هایشان شادتر زندگی کنند.

نگاه ساکنان اوکیناوا به سنشان بسیار جالب است. آنها می گویند “وقتی ۷۰ سال داری هنوز بچه ای، ۸۰ ساله که می شوی یک زن یا مرد جوان هستی و وقتی به سن ۹۰ سالگی می رسی یک نفر از بهشت به تو می گوید برو و وقتی ۱۰۰ ساله شدی به اینجا برگردد”.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها