طنز؛ دور ظریف دیوار بکشیم

دسته: رویدادهای ایران , مطالب طنز
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۴

469884_726

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

دیروز داشتم توی خیابان راه می‌رفتم که دیدم چند نفر خیلی دلواپس و حساس و بغرنج، سر خیابان ایستاده‌اند و هی به خودشان می‌پیچند.

رفتم جلو و گفتم دلاوران خسته نباشند. مشکلی پیش آمده؟
گفتند آقا یه دیواری… یه چیزی… ما الان از کجا بریم بالا اعتراض‌مون رو نشون بدیم؟
گفتم چه دیواری لازم دارید؟
گفتند دیوار آژانس. اینها تحریم‌ها رو برداشتند.
حالا ما چی کار کنیم؟
از کجا بریم بالا.
گفتم از جایی نرید بالا.
از خر شیطون بیایید پایین.

از خر شیطان پیاده شدند و نشستیم روی سپر سمند و بررسی کردیم حالا باید از کجا بالا رفت.

راه اول: چون این اتفاق در آژانس افتاده و آژانس در ایران شعبه ندارد، سر یک ساعت معین، از دیوار آژانس تاکسی‌سرویس محله‌مان –به‌صورت نمادین- بالا برویم.

راه دوم: چون ظریف هم در این عمل دست داشته و ظریف هم در ایران ساختمان ندارد و هرچی ساختمان در ایران است زمخت است، سر یک ساعت معین، دور ظریف دیوار بکشیم و بعد از دیوار ظریف برویم بالا.

راه سوم: از آنجا که رکورد صعود از دیوار دست ما ایرانیان است، به آکادمی المپیک پیشنهاد شود از این دوره رشته دیوارنوردی نیز به رشته‌های رقابتی المپیک اضافه شود تا ما شاهد مدال‌آوری دیوارخیزان عزیز باشیم.

راه چهارم: در راستای حق آزادی بیان، دولت موظف شود در مناطق مختلف کشور دیوارهایی را برای بالارفتن بسازد تا شهروندان در اعتراض به دولت هر وقت ویرشان گرفت از دیوار بروند بالا و آرام شوند.

راه پنجم: حالا که آژانس در ایران دیوار ندارد و یک معنای برداشتن تحریم‌ها یعنی واردات و صادرات، پیشنهاد می‌شود دلواپسان با کشیدن دیوار دور ایران جلوی این کار را برای همیشه بگیرند و خلاص. دیوار چین نمونه خوبی برای الگوبرداری است.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها