اختلاف سرعت بین مدل های مختلف آیفون ۷

دسته: گوشی موبایل
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۹ مهر ۱۳۹۵

اختلاف سرعت بین مدل های مختلف آیفون ۷

در هنگام فکر کردن به تفاوت بین مدل های مختلف آیفون ۷ با ظرفیت حافظه های متفاوت، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که این تفاوت تنها به میزان ذخیره سازی فایل روی دستگاه محدود می شود و نه هیچ چیز دیگر! اما متاسفانه واقعیت کمی پیچیده تر از آن چیزی ست که فکرش را می کنید و این واقعیت اصلاً به نفع مدل های ارزان قیمت با ظرفیت پایین تر مثل حافظه ۳۲ گیگابایتی نیست که اکثر مردم به خریدشان روی می آورند.

1035310_296

به هر حال مدل ۳۲ گیگابایتی مدل پایه آیفون ۷ است و دارای ظرفیت قابل قبولی برای ذخیره سازی تصاویر و داده های شخصی ست. متاسفانه به دلیل نحوه عملکرد حافظه فلش NAND، میزان حافظه به سرعت خواندن و نوشتن آن بستگی دارد. در ظرفیت های بالاتر چون چیپست های NAND بیشتری در آنها جای گرفته اند و همه این چیپست به شدت نزدیک بهم قرار دارند، کنترلگر می تواند به حافظه فلش بیشتری دسترسی داشته باشد.

این امر باعث ایجاد اختلاف سرعت بین درایوهای حافظه فلش بزرگ تر و کوچک ترمی شود که در آیفون های جدید اپل نیز کاملاً مشهود است. در یک برنامه یوتیوب به نام Unbox Therapy YouTube، سرعت خواندن و نوشتن آیفون ۷ با حافظه ۳۲ و ۲۵۶ گیگابایت مقایسه شده است. این مقایسه توسط ابزار بنچمارکی و انتقال زمانبندی شده یک فیلم ۱۰۸۰ پیکسلی به iTunes انجام شده است.

نتیجه این تست نشان می داد که سرعت نوشتن داده در مدل ۲۵۶ گیگابایتی برابر با ۳۸۹ مگابایت بر ثانیه و سرعت خواندن آن ۸۵۱ مگابایت بر ثانیه است. در حالی که سرعت نوشتن در مدل ۳۲ گیگابایتی حدوداً به ۴۲٫۴ مگابایت بر ثانیه و سرعت خواندن آن به ۶۸۶ مگابایت بر ثانیه می رسد. تفاوت بین این مدل ها کاملاً ملموس بوده و در مصارف روزانه، مثل انتقال داده بین آیفون و کامپیوتر خودش را نشان می دهد.

ارسال یک فیلم ۴٫۲ گیگابایتی به مدل ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷ به مدت ۲ دقیقه و ۳۴ ثانیه طول می کشد در حالی که انتقال همین فیلم در مدل ۳۲ گیگابایتی ۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه خواهد بود. البته تفاوت سرعت مشکلی نیست که نتوان با وجود آن زندگی کرد اما باید پیش از خرید یک آیفون ۷ مطلع باشید که بین مدل های مختلف با ظرفیت حافظه متفاوت، اختلاف سرعت وجود دارد.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها