الکس فرگوسن و طناب بازی! (عکس)

دسته: فوتبال خارجی , متفرقه
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ آبان ۱۳۹۵

الکس فرگوسن و طناب بازی!

سی سال پیش در چنین روزی، فرگوسن پایه های امپراطوری خود در منچستر یونایتد را پایه ریزی کرد.
۳۰ سال قبل، باشگاه منچستریونایتد ناامید از نتایج ران اتکینسون، ششمین جانشین سرمت بازبی، یک اسکاتلندی موفق روی نیمکت آبردین به نام آلکس فرگوسن را به عنوان سرمربی انتخاب کرد.
به گزارش تابناک ورزشی،  مردی که روی نیمکت رهبری باشگاه کشورش، رئال مادرید را به زانو درآورده بود، ۳ دهه قبل درست در چنین روزی در اولین روز مربیگری در منچستریونایتد در یک مسابقه رسمی به آکسفورد یونایتد ضعیف هم باخت! تیم بعد از این بازی هم پیشرفتی نداشت و وقتی در دربی مقابل منچسترسیتی ۵ گل خورد، هواداران به وضوح خواهان اخراج فرگی شدند اما روسا به کار پایه‌ای او ایمان داشتند.
شروع قدرتنمایی 
او ماند و سال ۱۹۹۱ اولین بارقه‌های امید را با رهنمون کردن تیم به سمت اولین قهرمانی در جام در جام اروپا ایجاد کرد. یک سال بعد تیم با اختلاف کمی جام لیگ را به لیدزیونایتد واگذار کرد اما در پایان فصل ۱۹۹۳، فرگوسن پس از ۲۶ سال منچستریونایتد را قهرمان انگلیس کرد. وقتی فرگی آمد، لیورپول در تعداد جام قهرمانی در لیگ ، ۱۶ بر ۷ از منچستریونایتد پیش بود امامرد اسکاتلندی ۲۰ سال پس از رقم زدن اولین قهرمانی خود با شیاطین سرخ در لیگ، برای بیستمین بار منچستریونایتد را قهرمان لیگ کرد تا این تیم در سمت پرافتخارترین تیم انگلیس در تعداد جام ۲۰ بر ۱۸ از لیورپول پیش بیفتد! حالا بدون او ، منچستریونایتد سومین فصل حسرت کشیدن برای قهرمانی لیگ را تجربه می‌کند اتفاقی که در دوران فرگوسن فقط یک بار رخ داد که آن هم با ۳ قهرمانی متوالی جبران شد!
 اعداد جادویی
 شاید بد نباشد از دریچه اعداد به کارنامه پرافتخار پرافتخارترین مربی تاریخ معاصر فوتبال بنگریم.
  فرگوسن در ۱۵۰۰ بازی همراه تیمش، ۸۹۵ پیروزی، ۳۳۸ تساوی و ۲۶۷ باخت،  ۲ هزار و ۷۶۹ گل زده و هزار و ۳۵۶ گل خورده را تجربه کرد. ۳۸ جام شامل ۱۳ جام لیگ، ۵ جام حذفی، ۴ جام اتحادیه، ۱۰ سوپر جام انگلیس، ۲ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در جام در جام اروپا، ۲ سوپر جام اروپا و یک جام بین‌قاره‌ای از فرگی یک اسطوره ساخت. فرگوسن که با ۵۲۸ پیروزی، موفق‌ترین سرمربی تاریخ لیگ برتر انگلیس نام دارد، میانگین ۶۰ درصد پیروزی در لیگ، ۶۷ درصد پیروزی در جام حذفی، ۵۴ درصد برتری در لیگ قهرمانان، ۵۳ درصد پیروزی در تمام رقابت‌های اروپایی و ۶۰ درصد پیروزی در تمام رقابت‌ها را به آمار خود افزود.
در زیر عکسی از فرگوسن منتشر شده که در حال طناب بازی است. این عکس نوستالوژی از سالهای گذشته است.
الکس فرگوسن,عکس جوانی الکس فرگوسن

مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها