چوپانی که جراح قلب شد ! (عکس)

دسته: راز موفقیت , مطالب داغ
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۵

چوپانی که جراح قلب شد ! (عکس)

بیوگرافی دکتر توفیق موسیوند,زندگی نامه دکتر توفیق موسیوند,دکتر توفیق موسیوند کیست

پروین قدیمی – دکتر توفیق موسیوند یکی از بزرگ ترین مخترعان و جراحان قلب دنیاست که او را به خاطر اختراع کوچک ترین قلب مصونوعی جهان می شناسند.

توفیق موسیوند” یک چوپان خیلی معمولی در یک دهکده ی دور در استان همدان بود که کارش، غیر از هدایت گوسفندها به چراگاه، خوابیدن زیر سقف آسمان بود و چشم دوختن به آن. همین آسمان هزار رنگ او را به علم و دانش علاقه مند کرد.

چوپان ساده آن روزها، حالا یکی از بزرگ ترین جراحان قلب در دنیاست که نزدیک به ۲۵ اختراع مهم در دنیای پزشکی داشته است. بیشتر از همه او را به خاطر اختراع نوع پیشرفته ای از قلب مصنوعی می شناسند که نسبت به تنها نمونه ی قلب مصنوعی قبل از خودش ۲۰۰ برابر سبک تر و کوچک تر است. این قلب سبک می تواند ۹۰ درصد کسانی را که به یک قلب تازه نیاز دارند، تا همیشه زنده نگه دارد.

بیوگرافی دکتر توفیق موسیوند,زندگی نامه دکتر توفیق موسیوند,دکتر توفیق موسیوند کیست

او یکی از جراحان زبده ی ایرانی در کاناداست که قبلا در ” کلیولند” یکی از معتبرترین مراکز جراحی دنیا مشغول به کار بوده و در حال حاضر در بیمارستان قلب اتاوای کانادا که یکی از مراکز مشهور جراحی قلب در دنیا است، فعالیت می کند.

دکتر موسیوند  ۸۰ ساله در مصاحبه ای می گوید :”می خواهم به جوان ها نشان بدهید که من از چوپانی در یک روستا چطور به جراحی در کانادا رسیده ام. بگویید اگر حواسشان به خدا باشد و تسلیم نشوند، بقیه مسائل حل است”.

گرداوری شده توسط فانیگما


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها