هیوندای توسان ix35 2015 و کیا اسپورتیج ۲۰۱۵ کدام بهتر است؟

دسته: ماشین
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۸ آبان ۱۳۹۵

هیوندای توسان ix35  و کیا اسپورتیج ۲۰۱۵ کدام بهتر است؟

هیوندای توسان(ix35) 2015 و کیا اسپورتیج ۲۰۱۵ دو خودرو با زیرساخت و مشخصات مشابه هستند که با رنج قیمتی مشابه و حدود ۱۵۵ تا ۱۶۵ میلیون برای این خودرو وقتی پای انتخاب یکی از این دو در میان باشد، کار بسیار دشوار خواهد بود.

کیا اسپورتیج و هیوندای توسان(ix35) از پرفروش‌ترین SUVهای کره‌ای هستند که چندسالی است در خیابان‌های شهر به چشم می‌خورند و با محدوده قیمتی تقریبا یکسان، قشر عظیمی از طرفداران خودرو شاسی بلند را به سوی خود جذب کرده‌اند، و با نگاه اجمالی به مقایسه این دو خودرو می‌پردازیم.

لازم به ذکر است هیوندای توسان (ix35) از ابتدای ورود به کشور رقیب جدی اسپورتیج به شمار می‌رفت، بعدها رقبای دیگری هم وارد این بازی شدند اما جدال بین این دو خودرو در بازار ایران همیشه وجود داشته به خصوص که این دو محصول از لحاظ استهلاک و خدمات پس‌ از فروش نیز شبیه به هم بوده و برتری چندانی بر یکدیگر ندارند.

یکی از مهمترین موارد در انتخاب یک خودرو قیمت آن است که با نگاهی بر بازار خودرو وارداتی شروع قیمت هیوندای توسان (ix35) 2015 و اسپورتیج ۲۰۱۵ را می‌توان از ۱۵۵ میلیون تومان تا ۱۶۵ میلیون تومان درنظر گرفت.

هیوندای توسان(ix35) 2015 و کیا اسپورتیج 2015

از لحاظ فنی هر دو خودرو موتور خطی دارند و از تکنولوژی تزریق مستقیم بنزین بهره می‌برند ولی اسپورتیج دارای حجم موتور ۲٫۴ لیتری و توسان از حجم موتور ۲٫۰ لیتری برخوردار است.

هیوندای توسان(ix35) 2015 و کیا اسپورتیج 2015

تفاوت قابل توجه در مقدار نیروی محرکه تولیدی دو خودرو است که اسپورتیج در ۶۰۰۰ دور ۱۸۶ اسب بخار تولید می‌کند ولی توسان در ۶۲۰۰ دور در دقیقه ۱۶۴ اسب بخار قدرت دارد.

توسان بهتر است یا اسپورتیج؟

سیستم تعلیق توسان نرم‌تر از اسپورتیج کار می‌کند با این حال از هندلینگ و قدرت مانور اسپورتیج در توسان خبری نیست، این دو را نه حسن می‌توان به حساب آورد و نه عیب، همه چیز به شرایط استفاده از خودرو بستگی دارد.

توسان بهتر است یا اسپورتیج؟

اگر قرار است رانندگی سریع و تهاجمی داشته باشید اسپورتیج بیشتر شما را راضی می‌کند اما اگر قرار است مدام از مسیرهای غیرآسفالته و جاده‌های پر دست‌انداز عبور کنید بهتر است که سیستم تعلیق نرم‌تر توسان زیر پای شما باشد.

توسان بهتر است یا اسپورتیج؟

شتاب صفر تا ۱۰۰ توسان ۱۰ ثانیه و اسپورتیج ۱۰٫۵ ثانیه به ثبت رسیده است که در این مورد اسپورتیج کمی از توسان جلوتر است.

لازم به ذکر است که مصرف سوخت توسان از اسپورتیج کمتر است به طوری که اسپورتیج در هر ۱۰۰ کیلومتر در مسیر شهری ۸٫۴ لیتر و توسان ۸٫۱ لیتر بنزین می‌سوزاند و این مصرف در اتوبان برای اسپورتیج ۱۱٫۲ و برای توسان به ۱۰٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

توسان بهتر است یا اسپورتیج؟

در طراحی داخلی کفه ترازو به سود توسان سنگینی می‌کند، از لحاظ کیفیت ساخت و مواد استفاده شده توسان بهتر بوده هر چند کنسول میانی داشبورد در اسپورتیج چیدمان بهتری دارد اما در مقابل توسان آپشن‌های بیشتری به صورت استاندارد در خود جا داده است.

اینطور که به نظر می‌رسد طراحی داخلی هیوندای توسان از لحاظ فضا برای سرنشینان عقب کمی راحت‌تر به نظر می‌رسد ولی در صندلی جلو فرق چندانی بین دو خودرو وجود ندارد.

موضوع طراحی ظاهری یک موضوع کاملا سلیقه‌ای است و نمی‌توان گفت که بالاخره توسان خوشتیپ‌تر است یا اسپورتیج اما طراحی بدنه بدون پیچ و خم اسپورتیج بیننده را مجذوب سادگی در عین حال زیبایی خود می‌کند، هر چند توسان هم بد کار نکرده و افراد زیادی را به سمت خود کشیده است.

در مورد فضای بار صندوق عقب برتری با توسان است و مقدار باری که در صندوق عقب توسان جا می‌گیرد کمی بیشتر از اسپورتیج است به طوری‌که حجم صندوق عقب توسان ۱۵۸۰ لیتر و اسپورتیج ۱۵۴۶ لیتر است.

ابعاد کیا با طول ۴۴۴۰ میلی‌متر، عرض ۱۸۵۵ میلی‌متر، ارتفاع ۱۶۳۵ میلی‌متر در مقایسه با توسان با طول ۴۴۱۰ میلی‌متر،عرض ۱۸۲۰ میلی‌متر و ارتفاع ۱۶۵۵ میلی‌متر به‌گونه‌ای طراحی شده که از لحاظ ارتفاع توسان از اسپورتیج بلندتر است اما از نظر طول و عرض کیا ابعاد بزرگتری دارد.

از لحاظ امکانات رفاهی اسپورتیج می‌توان به تنظیم برقی و گرمکن صندلی های جلو، صندلی های عقب با قابلیت مسطح شدن، تنظیم برقی آینه ها با گرمکن، سنسور باران، سنسور پارک، کروز کنترل، کنترل اتوماتیک تهویه مطبوع، سیستم باز و بسته شدن درها و روشن شدن خودرو بودن بهره میگیرد.

در این میان توسان نیز از لحاظ امکانات رفاهی کمتر از اسپورتیج نیست و از جمله آن می‌توان به رادیو با نمایشگر لمسی، دوربین نمای عقب، تنظیم خودکار صندلی راننده، نور بالای اتوماتیک و صندلی‌های چرم مصنوعی، کنترل صوتی بر روی فرمان و کروز کنترل اشاره کرد.

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها