موشک های ” کورنت ” آماده نابودی تانک های ترکیه ! + عکس

دسته: رویدادهای ایران , رویدادهای خارجی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ آذر ۱۳۹۵

موشک های ” کورنت ” آماده نابودی تانک های ترکیه ! (عکس)

 

آشنایی با موشک کورنت,جزئیات کامل از موشک کورنت,قدرت موشک کورنت

به نقل از باشگاه خبرنگاران،موفقیت این روزهای ارتش سوریه و محور مقاومت در “حلب” نگرانی عمیق تروریست های تکفیری و همپیمانانشان را برانگیخته است.

پیروزی های میدانی نیروهای سوری با تلاش های ارتش ترکیه برای اشغال بخش هایی از خاک سوریه همزمان شده است و این همزمانی “آنکارا” را برآن داشته تا با انجام عملیات نظامی به محور مقاومت ضربه بزند.

از اواخر تابستان امسال که عملیات سپر فرات (Euphorates Shield Operation) آغاز شد، “آنکارا” هدف خود را عقب راندن نیروهای دموکراتیک به سمت شرق رود فرات اعلام کرد.

**اظهارات متناقض مقامات دولت ترکیه

“بینالی ییلدریم” نخست وزیر ترکیه در این زمینه می گوید: هدف ما از عملیات سپر فرات نابود کردن داعش و حزب اتحادیه دموکراتیک است.

اما رفته رفته که این عملیات یک مرز مشترک را با نیروهای دموکراتیک رقم زد، ترکیه اهداف دیگری را تعریف نمود. در حقیقت داعش که یک همپیمانی با دولت ترکیه دارد، با عقب نشینی نمایشی بخش هایی از خاک شمال سوریه را به ارتش ترکیه تحویل داد و آنها نیز این قسمت ها را به تروریست های ارتش آزاد واگذار کردند. البته ترکیه همواره مدعی بوده که به خاک سوریه چشمداشتی ندارد.

اما سوال اینجاست که چرا پس از عقب راندن نیروهای دموکراتیک به آن سوی رود فرات، باز هم عملیات نظامی ارتش ترکیه برای اشغال بخش های وسیع تری از حلب ادامه پیدا کرده است. پاسخ این سوال را می توان در سخنان “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور ترکیه یافت.

“رجب طیب اردوغان”رئیس جمهور ترکیه  در همایشی در استانبول مدعی شد: هدف از حضور نیروهای نظامی این کشور در خاک سوریه براندازی دولت بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور عربی جنگ‌زده، است.

رجب طیب اردوغان گفت: بر اساس برآورد من نزدیک به یک میلیون نفر در سوریه جان باخته‌اند و زنان، کودکان و مردان همچنان کشته می‌شوند. سازمان ملل کجاست؟ چه کار می‌کند؟ آیا در عراق است؟ نه! ما صبر پیشه کردیم اما در نهایت نتوانستیم این وضع را تحمل کنیم و با ارتش آزاد سوریه وارد این کشور شدیم.

اردوغان در ادامه ادعاهای خود گفت: چرا وارد (سوریه) شدیم؟ ما چشم‌داشتی به خاک سوریه نداریم. هدف بازگرداندن خاک سوریه به صاحبان اصلی آن است. به عبارت دیگر ما برای برقراری عدالت در آنجا حضور داریم. ما برای پایان دادن به حکومت بشار اسد وارد سوریه شدیم.

سوال اینجاست که چگونه دولت ترکیه می تواند دولت قانونی “بشار اسد” را با عملیات نظامی سرنگون کند؟ اگر این توانایی در دولت ترکیه و همپیمانانش بود چرا در سال های گذشته این اتفاق رخ نداد؟ چرا حمایت از جبهه النصره و جیش الفتح و ارتش آزاد نتیجه نداد و چرا اکنون ارتش سوریه تروریست ها را در حلب به محاصره خود در آورده است؟

**همکاری مستمر محور مقاومت و ارتش سوریه

یک نکته مهم در این زمینه وجود دارد و حضور و همکاری مستمر محور مقاومت و ارتش سوریه است. محور مقاومت و به خصوص حزب الله در سال ۲۰۰۶ جنگ ۳۳ روزه را با یک ارتش کلاسیک که به مراتب بسیار قویتر از ارتش ترکیه است، تجربه کرده است. در آن جنگ ارتش رژیم صهیونیستی و سربازانش درون تانک های مرکاوا زنده زنده سوختند.

“الیسلر کوروک” کارشناس بریتانیایی و رئیس انجمن تعارض در مصاحبه با المنار گفت: من فکر می‌کنم علت انهدام تانک‌های مرکاوا در قدرت حزب‌الله و توسعه تکنولوژی سلاح‌های ضد زره و انهدام سپر تانک‌ها است. رزمندگان حزب‌الله از سلاح‌هایی استفاده کردند که قادر بودند صدمات را جذب کرده و به بدنه اصلی تانک وارد کنند و باعث انهدام آن شوند.

رزمندگان مقاومت لبنان در منطقه “دره الحجیره” و “القنطره” در آنچه صهیونیست‌ها آن را کشتار تانک‌ها معرفی کردند، موفقیت‌های بسیاری بدست آوردند و در این اتفاق که در دو روز آخر جنگ رخ داد و با هدف توسعه درگیری انجام شده بود ۱۲ کشته روی دست صهیونیست‌ها گذاشت و همچنین ۱۶ تانک هم منهدم شد که در بین آنها تانک “مرکاوای بسیاری هم دیده می‌شد.

احتمالا چنین سرنوشتی در صورت دست اندازی ارتش ترکیه به سرزمین های تحت مدیریت سوریه در انتظار نظامیان ارتش این کشور است. موشک های “کورنت” یکی از امتیازات حزب الله لبنان در نبرد سال ۲۰۰۶ بود که این موشک اکنون در خدمت قابلیت تدافعی و تهاجمی مقاومت اسلامی لبنان است. اگر پیشروها به سمت قلمرو مقاومت صورت بگیرد موشک های کورنتی که روزی تانک های ارتش اسرائیل را از بین برد، می تواند نابودی تانک های ارتش ترکیه را نیز رقم بزند.

البته در سال های اخیر مزدوران “آنکارا” در جنگ سوریه حضور مستمری داشتند و نتوانستند اهداف ترکیه را در سوریه برآورده کنند در نتیجه حضور “آنکارا” در سوریه نیز به نظر می رسد دستاورد بلند مدت نخواهد داشت.

گزارش از محمد زرچینی

آشنایی با موشک ضد تانک کورنت

سری موشک کورنت (به روسی: “Корнет” به انگلیسی: Cornet) یکی از جدیدترین موشک های نسل ۳ روسیه است که برای مقابله با تانک های نسل جدید ساخته شده وطرح ان مربوط به دفتر طراحی KBP می باشد

آشنایی با موشک کورنت,جزئیات کامل از موشک کورنت,قدرت موشک کورنت

تاریخچه:
در دهه ۹۰ میلادی ارتش سرخ سعی در جای گزینی موشک کورنت با موشک قدیمی Konkurs  ( کد ناتو :(AT-5 که دران زمان بیش از ۲۰ سال بود که در خدمت بود داشتند . که این طرح سرانجام در سال ۱۹۹۴ توسط دفتر طراحی KBP معرفی شد .
موشک  Kornet یک  موشک  ضد تانک هدایت شونده ATGM سنگین  است کورنت برای مقابله با تانک های نسل حاضر وهمچنین اهداف هوایی در ارتفاع کم وبا سرعت کم مانند بالگرد طراحی شده است ونام ان در طبقه بندی روسها : ۹M133 ودر کد گزاری ناتو: AT-14 Spriggan  است . این موشک در سال ۱۹۹۴ وارد خدمت ارتش روسیه شد  ونام مدل صادراتی ان Kornet –E است
موشک کورنت دارای ۴ بال کوچک در عقب و ۲ بال کوچک در دماغه است این موشک روی سه پایه وانواع خودرو های زرهی مانند BMP-3  قابل نصب است  و توسط دو نفر قابل حمل می باشد  ومدت زمان عملیاتی نمودن ان نیز از ۱ دقیقه تجاوز نمی کند همچنین  وزن این موشک ۲۷ کیلوگرم می باشد

موشک:
موشک کورنت با دو سر جنگی قابل استفاده است ۱- برای اهداف انسانی وجنگ های شهری(ترموباریک) ۲- سر جنگی دو مرحله ای برای مقابله با اهداف زرهی دارای زره واکنش گر (Tandem HEAT)
برد موشک کورنت در روزحداقل ۱۰۰ متر وحداکثر ۵۰۰۰ متر است وبرد این موشک در شب حداقل ۱۰۰ متر وحداکثر۳۵۰۰ متر است .
موشک کورنت یکی از جدیدترین موشک های نسل سه است که برای مقابله با جمینگ از یک سیستم لیزری جدید استفاده میشود .این سیستم معادل سیستم بکار رفته در FGM-148 است
درجنگ های اخیر ثابت شده که این موشک در جنگ های شهری در برابر بسیاری از تانک های معروف مانند : Merkava 3 اسراییل M1 Abrams   امریکا Stryker وحتی BMP   وbtr-90 روسیه موثر است . شواهد در جنگ اخیر حزب الله واسراییل وجنگ عراق نشان می دهد که کورنت مافوق  صوت است
سوخت موشک توسط یک سوخت جامد تامین می شود ضمنن موشک دارای دو اگزوز می باشد وهمچنین این موشک از یک سیستم لیزری SACLOS (هدایت لیزری نیمه اتوماتیک)استفاده می نماید
سیستم هدایت این موشک در برابر اقدامات الکترونیکی مقاوم است وقابلیت عملیات در همه ی شرایط اب وهوایی و روز وشب را داراست این موشک با کلاهک tandem HEAT قابلیت نفوذ ۱۰۰۰-۱۲۰۰ میلیمتر پشت سر زره واکنش گر را داراست
همراه موشک  ۹M133 سه پایه پرتاب ۹P163-1 ودوربین حرارتی۱PN79 نیز می باشد

آشنایی با موشک کورنت,جزئیات کامل از موشک کورنت,قدرت موشک کورنت

سیستنم کورنت قابلیت نصب بروی سیستم خودکششی بر پایه نفربرBMP-3 را داراست این سیتسم زرهی که بطور جداگانه ای تولید می شود که از این لحاظ بسیار شبیه عملکرد سیستم موشکی Khrizantema می باشد و نام ان  ۹K133 است دارای ۲ ریل حل موشک وبارگذاری در ان خودکار است وخودرو قابلیت حمل ۱۶ موشک ذخیره را داراست این سیستم دارای دو خدمه (راننده توپچی) وهمچنین با استفاده ازسیستم های هدایتی این سیستم قابلیت شلیک دو موشک بصورت همزمان به یک هدف را دارا است
همچنین KBP سیستمی بر مبنای ۹K133  به عنوان برجک KVARTET  برای نصب در انواع وسایل نقلیه وقایق ها به بازار عرضه نموده
این سیستم دارای ۴ موشک اماده بر روی ریل است سیستم هدایت این برجک نیز مانند ۹K133-1 توانایی اتش دو موشک به سوی یک هدف را داراست بنظر می رسد این برجک به عنوان یک گزینه برای توسعه
BTR,APC, BMP-1,IFV ها وقایق های گشت زنی طراحی شده است  همچنین این برجک علاوه بر دارا بودن ۴ موشک دارای یک توپ ۳۰ میلیمتری ۲A72 نیزمی باشد وزن کلی برجک ۱۵۰۰ کیلوگرم  می باشد  همچنین  دفتر طراحی KBP  در حال طراحی برجک دیگری با نام BEREZHOK می باشند که این برجک نیز دارای موشک کورنت می باشد


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها