ناو آمریکایی از دست ایران فرار کرد!

دسته: رویدادهای خارجی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ دی ۱۳۹۵

ناو آمریکایی از دست ایران فرار کرد!

ناو آمریکایی از دست ایران فرار کرد!

وبگاه تخصصی نیروی دریایی آمریکا به بازگشت ناو گروه آیزنهاور این کشور از مناطق عملیاتی خلیج فارس و دریای مدیترانه و مزاحمت‌های چند باره ایران، شیعیان یمن و روسیه علیه آن اشاره کرد.

وبگاه «مطالعات نیروی دریایی آمریکا» نوشت: ناو گروه «آیزنهاور» بعد از ۷ ماه استقرار در دریای مدیترانه و خاورمیانه که با آزار و اذیت‌های ایران و روسیه همراه شد،به آمریکا بازگشت.

بر اساس این گزارش، ناو گروه «یو اس اس وایت دی آیزنهاور» (CVN-69) همراه با ناو چه موشک انداز «یو اس اس سن جاکینتو»  ناوچه موشک انداز «یو اس اس میسن»، «یو اس اس نیتز» و «یو اس اس روزولت» در زمان استقرار در غرب آسیا با تهدید های نیروی دریایی ایران  و روسیه مواجه شدند.

ابتدا در ماه ژوئن ۲۰۱۶ ناوچه روسی(FF-777) ناو گروه آمریکا در دریای مدیترانه را به هراس انداخت . ناو «یاروسلاو مردی» با استقرار در ۱۵۰ یاردی ناو گروه آمریکا هشدارهای رادیویی را به نوچه موشک انداز یو اس اس سن جاکینتو  ارسال کرد. این در حالی است که دو هفته قبل این حادثه نیز همین ناوچه روسی موجب هراس ناوشکن «هری اس ترومن» شده بود.

در ماه اوت ۲۰۱۶ نیز ناو نیتز از سوی نیروهای ایران  در حال عملیات در تنگه هرمز مورد آزار قرار گرفت. در جریان این حادثه چهار قایق تندروی سپاه پاسداران بدون توجه به پیام‌ها و شلیک‌های هشداری طرف مقابل به ۳۰۰ یاردی ناو مذکور آمدند.

 در اکتبر نیز ناو میسن چندین بار با موشک‌های «کروز» ساخت ایران که در اختیار شیعیان یمنی است، مورد حمله قرار گرفت. البته ناو نیتز به سوی یمنی‌ها موشک‌های «تام هاوک» پرتاب کرد و سایت‌های راداری آن‌ها را هدف قرار داد اما به نظر این حملات کماکان ادامه دارد.

 در ماه نوامبر مجدا یک قایق گشتزنی ایران اسلحه خود را به سوی بالگرد «سی هاوک»  ناو نیروی دریایی آمریکا حین عبور از تنگه هرمز نشانه گرفت.

وبگاه مذکور در خاتمه به ایفای نقش نیروی دریایی آمریکا برای حفظ امنیت دریایی مناطقی که ناوگان پنجم و ششم دریایی این کشور حضور دارند و مشارکت در حملات ضد داعش اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها