من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای هاشمی!

دسته: رویدادهای ایران
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۵

من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای هاشمی!

من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای هاشمی!

سید علی خامنه‌ای با لهجه کرمانی اشاره به همسرش می‌کند و می‌گوید: «این خانم خواهر آقای هاشمی است که برای دیدار او آمده، من هم شوهر این خانم هستم.»

در کتاب خاطرات رهبرمعظم انقلاب “یادمان زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها” روایت جالبی از ملاقات خود وهمسر مکرمه شان با آیت الله هاشمی رفسنجانی در زندان قزل قلعه نقل شده است.

در این خاطره آمده است:

در آن مقطع (اواخر سال ۱۳۵۰) آقای هاشمی نامه‌ای به امام خمینی نوشته و درخواست کرده بود کاری کنند که دستگیرشدگان سازمان مجاهدین خلق اعدام نشوند که افتادن این نامه به دست ساواک، باعث محکومیت هاشمی به ۷ ماه زندان می‌شود و وی به زندان داخل پادگان عشرت‌آباد منتقل می‌شود.

در اردیبهشت ۱۳۵۱، آیت‌الله خامنه‌ای به همراه همسرشان راهی تهران می‌شوند تا با هاشمی دیدار کنند.

دیدار با زندانیان سیاسی شبیه ملاقات‌های معمول با زندانیان عادی نبود و مجبور بود ترفندی بزند. وقتی به در نگهبانی می‌رسند، ایشان با لهجه کرمانی اشاره به همسرش می‌کند و می‌گوید: «این خانم خواهر آقای هاشمی است که برای دیدار او آمده، من هم شوهر این خانم هستم.»

 نگهبان‌ها به هم نگاه کردند و قرار شد از فرمانده بپرسند. فرمانده گفت فقط خواهرش می‌تواند وارد شود.«همسرم دل به خدا سپرد و وارد شد.من هم نگران و دلواپس، از این‌که راز آشکار شود که وی خواهر آقای هاشمی نیست، زیرا دیدار محارم با یکدیگر ویژگی خاصی دارد. اما ازآنجاکه آقای هاشمی فرد زیرکی بود، وقتی همسرم را از دور دید، متوجه موضوع شد… کنار یک جوی آب ایستاد، به‌طوری‌که همسر من در مقابل وی در طرف دیگر جوی قرار گرفت.»

ظاهراً آقای هاشمی سراغ دوستش را می‌گیرد و وقتی‌که متوجه می‌شود در نگهبانی است، از نگهبان‌ها می‌خواهد اجازه ورود شوهر خواهرش(!) را بدهند. «در این وقت یک نظامی دوان‌دوان به‌طرف من آمد و اجازه ورود داد. من وارد شدم و آقای هاشمی از دیدار من بسیار شادمان شد.»

درزمانی که آن‌ها کنار یکدیگر در گفتگو بودند، یک نظامی آنجا ایستاده بود و درحالی‌که لبخندی بر لب داشت، به آیت‌الله خامنه‌ای خیره بود. «من هم با تبسم متقابل و ادب و نزاکت لازم پاسخ وی را دادم.»

چندی بعد آقای هاشمی از زندان آزاد شد، از آیت‌الله خامنه‌ای پرسید آن نظامی لبخند به چهره را شناخته بود؟ «گفتم: نه، گفت: او همان استوار زمانی بود و به‌احتمال‌قوی تو را هم شناخته بود.» آنجا بود که می‌فهمند این استوار بامعرفت زندان قزل‌قلعه در سال ۴۲، اینجا هم ایشان را از لطف خود بی‌نصیب نگذاشته است

مطالب مرتبط :

انتقاد تند کوثری از هاشمی رفسنجانی و پسرش در مجلس
اسماعیل کوثری در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) خود اظهارات تندی علیه هاشمی رفسنجانی،‌ مهدی هاشمی و مطرح شدن مساله ارتباط با آمریکا کرد.به ...
تصاویر دیده نشده از سفر مقام معظم رهبری در چین
آیه الله خامنه ای در سال ۶۸ و در مقام رئیس جمهور ایران به چین سفر کردند. در این سفر بود که ایشان به ...
عکسی دیده نشده از هاشمی، حداد و نجفی
تصویر زیر، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در حال نصب نشان بر سینه غلامعلی حداد عادل معاوندر این عکس محمدعلی نجفی نیز دیده می‌شود. برخی معتقدند ...
هاشمی رفسنجانی در لحظه خداحافظی به پسرش چه گفت؟
هاشمی رفسنجانی در لحظه خداحافظی به پسرش چه گفت؟روزنامه آرمان نوشت: حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی پیش از رفتن مهدی هاشمی به زندان اوین به ...
بیمارستان تاکتیکی هاشمی رفسنجانی/ عکس
بیمارستان تاکتیکی هاشمی رفسنجانی تصویر ذیل متعلق به بیمارستان تاکتیکی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در دوران دفاع مقدس است.
ماجرای تلخ ترین عکس هاشمی (+عکس)
محمّد کاظم پور به تلخ و شیرین های قریب دو دهه فعالیت عکاسی خود در خدمت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخته است.به گزارش پایگاه ...
صندلی خالی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (عکس)
صندلی خالی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (عکس)صندلی خالی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اجلاس خبرگان رهبری

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها