جزئیات کامل تیراندازی خونین در اراک + تصاویر

دسته: حوادث , مطالب داغ
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵

جزئیات کامل تیراندازی خونین در اراک + تصاویر

جزئیات کامل تیراندازی خونین در اراک + تصاویر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک گفت: حادثه تیراندازی صبح امروز چهارشنبه اراک که پنج کشته و سه زخمی به جا گذاشت، با انگیزه محوری انتقام جویی اتفاق افتاده است.

فرشید محمدحسینی طاهری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ریشه این حادثه به اختلاف قبلی میان این خانواده ها بر می گردد به طوری که سال گذشته ضارب به اتفاق برادر زاده خود در یک نزاع شرکت داشت و در این حادثه یک نفر به قتل رسید.
وی ادامه داد: در حادثه نزاع پارسال برادر زاده قاتل متهم اصلی بود و ضارب تیراندازی امروز (چهارشنبه) اراک در ماجرای نزاع پارسال به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک اظهار کرد: عامل حادثه تیراندازی امروز در اراک، پس از تحمل یک سال حبس در تاریخ دهم دی ماه امسال با قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شده بود.
وی اضافه کرد: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی از سوی بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات خانوادگی مورد شماتت قرار گرفته بود و طرفین نزاع سال گذشته نیز (خانواده مقتول درگیری سال گذشته) به خانواده وی فشار می آورند که باید از شهر اراک کوچ کنند و جای دیگری را برای سکونت اختیار کنند.
طاهری افزود: مجموعه این فشارها و بگو مگو های خانوادگی نیز موجب سکته پدر متهم و فشار روحی مضاعف بر روی وی شده بود که درنتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن پنج نفر را سبب شد.
وی اضافه کرد: یکی از خانواده های هدف ضارب در تیراندازی صبح امروز کسانی بودند که با نیروی انتظامی در جریان درگیری سال گذشته همکاری داشتند و متاسفانه این حادثه چهار کشته داشت.
دادستان عمومی و انقلاب اراک خاطرنشان کرد: قربانیان حادثه دوم تیراندازی صبح امروز، خانواده مقتول درگیری سال گذشته بود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک بیان کرد: در این میان یکی از همسایگان خانواده اول نیز که متوجه ماجرا شده بود از سوی ضارب هدف قرار گرفت که حال عمومی وی مساعد گزارش شده است.
وی یادآوری کرد: محل اختفاء عامل این ۲ جنایت از سوی نیروی انتظامی شناسایی شده و این قاتل برای افراد عادی خطری نخواهد داشت.
طاهری بیان کرد: مجرمان خطرناک و بالفطره پس از آزادی از زندان و یا قرار وثیقه فعالیت آن ها به صورت نامحسوس از سوی نیروی انتظامی و اداره آگاهی مورد بررسی قرار می گیرد اما،عامل حادثه امروز اگر چه با هدف و انگیزه مرتکب این حادثه شده،در حادثه قبلی مجرم بالفطره معرفی نشده است.
تلاش ها برای دستگیری عامل حادثه همچنان ادامه دارد.

دستگیری یکی از عاملان جنایت امروز در اراک

سردار کیومرث عزیزی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی بیان این مطلب افزود: با حضور ماموران انتظامی مشخص شد دو فرد مسلح وارد دو منزل در شهر اراک شده و اقدام به تیراندازی به سمت آنان کرده اند.

سردار کیومرث عزیزی ادامه داد: در این تیراندازی پنج نفر از ساکنان جان خود را از دست داده و چهار نفر دیگر مجروح شدند.

وی تصریح کرد: بلافاصله در تحقیقات اولیه، هویت قاتلان شناسایی شد و در برنامه ریزی عملیاتی پلیس بلافاصله خودروی قاتلان در یکی از محله ها کشف و بعد از مدت زمانی کوتاهی یکی از قاتلین دستگیر شد و برنامه ریزی پلیس برای دستگیری فرد دیگر نیز ادامه دارد.

قاتل سال گذشته به اتهام قتل زندانی بود

سردار عزیزی در خصوص علت قتل گفت: فرد قاتل مجرم سابقه دار است که اخیرا از زندان آزاد شده است و به کمک برادرش برنامه ریزی قتل ها را انجام داده است.

وی افزود: اسلحه استفاده شده توسط قاتلان اسلحه جنگی با کالیبر ۷/۶۳ بود و انگیزه قتل انتقام جویی و اختلافات قبلی قاتلان با ساکنان در منزل گزارش شده است که نتیجه اقدامات بعدی پلیس به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته این مقام انتظامی، در پی بروز قتل در دو منطقه اراک در بررسی های انجام شده از ۵ نفر کشته شده در این حادثه ۳ نفر خانم و ۲ نفر آقا بوده اند و کشته شدگان و زخمی شده ها بین ۱۴ تا ۴۵ سال سن دارند و از دو خانواده بوده اند .

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها