قیمت باورنکردنی فرش امضا دار محتشم با قدمت ۱۵۰ سال + عکس

دسته: اقتصادی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

حراج تخصصی فرش توسط خانه حراج با فروش ۲۳ میلیارد و ۲۱۱ میلیون تومان به کار خود پایان داد.

فرش امضا دار محتشم

فرش امضا دار محتشم ۸٫۵ میلیارد تومان به فروش رفت

دومین دوره حراج تخصصی فرش در ایران، روز گذشته (جمعه)، در خانه همایش با حضور جمعی از مدعوین و علاقه مندان برگزار شد . در این مراسم فرش‌های نفیس و مجموعه‌ای از آثار هنری فرش ایران به فروش گذاشته شد. در میان تمام آثار نفیس این مجموعه که از گوشه و کنارایران و جهان جمع آوری شده بود، فرش “محتشم امضادار”، با قدمت ۱۵۰ سال، اثر بدیع هنر کاشان، با قیمت پایه ۴ میلیارد تومان به حراج گذاشته شد. این یکی از هفت اثر‎ محتشم امضادار جهان است که با استقبال زیادی روبرو شد و با قیمت ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

فرش “هریس تمام ابریشم دورو”، با قدمت بیش از ۲۰۰ سال از دیگر آثار نفیس این مجموعه بود که از کلکسیون شخصی با قیمت پایه یک‌ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به حراج گذاشته شد و در نهایت با قیمت  ۵ میلیارد تومان فروخته شد.

همچنین فرش “تمام ابریشم نقشه سروی”، با قدمت بیش از ۲۰۰ سال، اثر هنرمندان کرمان ، با قیمت پایه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حراج گذاشته شد و دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

در این حراج فرش‌هایی از هنرمندان معاصر تبریز، قم و اصفهان نیز با قیمت‌های کمتر از یک میلیارد تومان بفروش رسید. در نهایت و پس از معرفی ۶۰ اثر بدیع هنر فرش ایران مجموعه تخصصی حراج فرش با فروش ۲۳ میلیارد و ۲۱۱ میلیون تومان به پایان رسید.

 

ایسنا

 

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها