رونمایی BMW از جدیدترین خودروی مفهومیش ! + تصاویر

دسته: ماشین
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

رنج پیمایشی خودروی BMW که به تازگی رونمایی شده به ۶۰۰ کیلومتر می‌رسد و حداکثر سرعتی برابر با ۱۹۰ کیلومتر در ساعت دارد. صفر تا صد خودرو نیز فقط ۴ ثانیه طول می‌کشد. اول از همه باید بگوییم که این خودرو ۱۰۰ درصد الکتریکی است. ب‌ام‌و هنوز صحبتی درباره نوع عملکرد باتری‌های آن نکرده است اما گفته که رنج پیمایشی آن به ۶۰۰ کیلومتر می‌رسد و حداکثر سرعتی برابر با ۱۹۰ کیلومتر در ساعت دارد. صفر تا صد خودرو نیز فقط ۴ ثانیه طول می‌کشد.

 

رونمایی BMW از جدیدترین خودروی مفهومیش !

مدیر بخش طراحی گفته است که در طراحی این کانسپت، اصول نوآورانه‌ای رعایت شده است. این خودرو که نزدیک به ابعاد یک گرن‌کوپه لوکس تولید شده، از فاصله بین‌محوری زیادی بهره می‌برد تا فضای وسیعی در اختیار سرنشینان قرار بگیرد. به طور کلی می‌توان گفت که مانند اسم کانسپت، در بخش طراحی بیشتر از هر چیزی به داینامیک بودن آن توجه شده است.

نسخه تولیدی این کانسپت یکی از ۱۲ خودروی الکتریکی ب‌ام‌و خواهد بود که قرار است تا سال ۲۰۲۵ توسط ب‌ام‌و عرضه شوند. اگرچه در متن اطلاعیه ب‌ام‌و به این موضوع اشاره‌ای نشده است اما عضو هیئت‌مدیره ب‌ام‌و و مسئول بخش i گفته است از آن جایی که الکتریکی‌سازی خودروها قرار است به هسته اصلی محصولات ب‌ام‌و تبدیل شوند، چیزی که باعث تمایز مدل‌های i از دیگر محصولات الکتریکی ب‌ام‌و می‌شود این است که این خودروها در آینده‌ای نزدیک به فناوری خودران مجهز خواهند شد. پس احتمال حضور یک نوع خودران در نسخه تولیدی این کانسپت وجود دارد.

نکته دیگری که ون‌هویدونک به آن اشاره کرد این است که اکثر خودروهای آتی بخش i ب‌ام‌و، با الهام از این کانسپت طراحی خواهند شد.

  رونمایی BMW از جدیدترین خودروی مفهومیش !

منبع: خودرونویس

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها