کار وحشتناک قاچاقچیان چینی!+ عکس

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
جمعه - ۸ شهریور ۱۳۹۲
پسر چینی ۶ ساله که در خارج از خانه خود در حال بازی بود به وسیله قاچاقچیان اعضای بدن انسان ربوده شد تا چشمانش را در بازار سیاه بفروشند.

باشگاه خبرنگاران: این حادثه دردناک در منطقه لینفن در استان شانشی چین روی داد و ماموران جست‌وجو را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و ربایندگان اعضای بدن انسان‌ها آغاز کردند.

پدر و مادر پسر ۶ ساله چینی این کودک را ۳ ساعت بعد غرق در خون یافتند که چشمانش ربوده شده بود.پلیس چین گفته در پشت این جنایت هولناک قاچاقچیان اعضای بدن هستند که اعضای مختلف بدن را برای پیوند به دیگران در بازار سیاه با قیمتی گزاف به فروش می‌رسانند.این کودک چینی ۶ ساله که به نام بین بین شناسایی شده در حین بازی در مقابل خانه‌شان ربوده شده بود.

به گزارش شینهوا، پلیس پس از جست‌وجو چشمان کودک را در حالی که قرنیه‌های آن‌ها به سرقت رفته بود در نزدیکی محل حادثه یافت، یکی از پزشکان چینی گفته است کل چشم قابل پیوند نیست بلکه قرنیه چشم با پیوند به دیگران می‌تواند بینایی را به او بازگرداند.

پلیس چین برای دستگیری زنی که گفته می‌شود همدست قاچاقچیان بوده و در اطراف خانه پسربچه دیده شده پاداش ۱۰هزار پوندی تعیین کرده است.آمارها حاکی است ۳۰۰ هزار بیمار هر ساله در چین در لیست انتظار پیوند اعضا قرار می‌گیرند و با توجه به کمبود اهداکنندگان تنها ۱۰ هزار نفر آن‌ها موفق به دریافت عضو مورد نیاز می‌شوند.

اهدای اعضای عضو در چین چندان متداول نیست و افراد کمی به آن عقیده دارند.

به گفته کارآگاهان، اندام‌های کودکان در بازار سیاه چین با قیمت گزافی فروخته می‌شود چرا که اکثر دریافت‌کنندگان گمان می‌کنند اندام‌های جوان‌تر کیفیت بهتری در پیوند دارند.

پدر پسر ۶ ساله در این باره می‌گوید: هنگامی که پسرم را غرق در خون یافتیم گمان می‌کردیم که زمین خورده اما پس از انتقال به بیمارستان متوجه برداشتن چشم‌هایش شدیم و این حادثه ما را شوکه کرده است. پس از شست‌وشوی پلک‌ها بود که پزشکان متوجه شدند که او دیگر چشم ندارد.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها