به گزارش خودروکار، بنابر اعلام شرکت خودروسازی پژو فرانسه، این شرکت در تدارک تولید نسل جدید از شاسی بلند پنج سرنشینه پژو ۴۰۰۸ است و این خودرو را در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی و به بازار عرضه خواهد کرد.

همچنین بنابر گزارش خبرگزاری اتواکسپرس بزرگترین تغییر در نسل بعدی پژو ۴۰۰۸ طراحی بدنه پویا و تهاجمی تر خواهد بود که او را به رقیبی جدی برای مدل تویوتا C-HR تبدیل می کند. بدین ترتیب کارشناسان از این خودرو جدید به عنوان نسخه کوپه از مدل ۳۰۰۸ یاد می کنند چرا که پژو پیش از این مدل ۳۰۰۸ را در سال ۲۰۱۷ به جایگزینی مدل ۴۰۰۸ ،که خط تولید آن از سال ۲۰۱۱  استارت خورده بود، روانه بازارهای جهانی کرد.

پژو ۴۰۰۸ جدید همچون مدل های ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ بر روی پلتفرم مدولار EMP2 ساخته خواهد شد و در سه نسخه دیزل، بنزینی و پلاگین هیبرید راهی بازار خواهد شد. در زیر کاپوت نسخه بنزینی پژو ۴۰۰۸ پیشرانه  ۱٫۶ لیتری THP تعبیه خواهد شد و  قدرت اعلام شده برای نسخه پلاکین هیبرید مابین ۲۴۰ تا ۳۰۰ اسب بخار است.

گفتنی است که پژو مدل ۴۰۰۸ را نخستین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی بر روی پلتفرمی مشترک با میتسوبیشی ASX و سیتروئن C4 Aircross معرفی کرده بود.

http://khodrocar.com/files/fa/news/1396/11/18/63347_172.jpg

http://khodrocar.com/files/fa/news/1396/11/18/63346_863.jpg