واکنش زنان و مردان در مواجهه با طلاق

دسته: روابط عاطفی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

در واقعه طلاق معمولا زن و مرد هر دو به شدت آسیب می بینند اما آسیب خانم ها از عمق بیشتری برخوردار است.

/wp-content/uploads/2013/10/20029.jpg

فانیگما :  پدیده شوم و سیاه طلاق که متأسفانه امروزه سایه سنگین خود را برسر بسیاری از خانواده ها به خصوص جوانان گسترده است همواره با آسیب هایی رو به رو است و واکنش زنان و مردان در مواجهه با این پدیده متفاوت است.ابراهیم مقدم در این رابطه گفت: معمولا مردها پدیده طلاق را یک پدیده یک دفعگی می دانند.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از طلاق می شود مردان عمدتا می گویند در گذشته مشکل خاصی نداشته و به خاطر یک مسئله خاص طلاق اتفاق افتاده است و به نظر آنان دعوا یکباره منجر به طلاق و جدایی شده است.

این روان شناس با اشاره به واکنش زنان بیان کرد: عمدتا زنان طلاق را یک فرآیندی تدریجی، آهسته و نشأت گرفته از مشکلات قبلی می دانند که به تدریج روابطشان به چیرگی گرایش یافته و منجر به طلاق شده است.

ابراهیم مقدم اضافه کرد: خانم ها یک دوره سوگواره پیش تری را بعد از طلاق طی می کنند در مقابل آقایان زودتر از این دوره بحران خارج می شوند. در پایان باید گفت شاید نتوان در دنیا کسی را پیدا کرد که بعد از طلاق و شکست در زندگی مشترک دچار مشکلات عاطفی نشده باشد.دوران بعد از طلاق اصلا راحت نیست اما چاره ای جز زندگی کردن نیست و تنها اقدام موثر این است که تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا هویتمان را دوباره بازسازی کنیم .

Originally posted 2013-10-27 00:21:26.

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها