زورگیران در دام شهروندان افتادند+عکس

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۶ آبان ۱۳۹۲

خاموش شدن موتورسیکلت کافی بود تا زورگیران که مجبور به فرار با پای پیاده شده بودند، توسط شهروندان دستگیر شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، چهارم مهرماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، یک فقره دستگیری سارق توسط شهروندان به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی اعلام شد.

با حضور مأموران در محدوده شهرک توحید، مأموران کلانتری اطلاع پیدا کردند که دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ اقدام به سرقت یک رشته گردنبند طلا از یک خانم جوان کرده‌اند که در حین فرار موتورسیکلت آنها، خاموش و مالباخته با کمک مردم موفق به دستگیری یکی از سارقان شده است.

متهم سیروس.ر پس از دستگیری و انتقال به کلانتری منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و در اظهارات اولیه خود مدعی شد: در بالای پل هوایی در حال صحبت با تلفن همراه خود بودم که ناگهان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا از پله‌های پل هوایی به پائین انداخته و به مأموران تحویل دادند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع گردنبند قاپی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

با آغاز رسیدگی به پرونده و در حالیکه متهم همچنان اصرار بر بیگناهی خود داشت، کارآگاهان به تحقیق از مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه دستگیری متهم پرداختند.

مالباخته پس از مواجهه حضوری با متهم و شناسایی وی به عنوان سارق گردنبند، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۴:۴۰ این روز به همراه خواهرم در خیابان قزوین در حال تردد بودیم که یک موتورسیکلت سفید رنگ در مقابل پای من توقف کرد و سرنشین آن پس از پیاده شدن، با تهدید چاقو اقدام به کشیدن و پاره کردن گردنبند از گردنم نمود و پس از سرقت، سوار موتور شد؛ با صدای بلند از مردم درخواست کمک کردم و در حالیکه با خودروی عبوری یکی از شهروندان به دنبال سارقان کرده بودم، ناگهان موتورسیکلت سارقان در نزدیکی شهرک توحید خاموش شد و تعدادی از مردم نیز پس از اطلاع از موضوع، به دنبال یکی از سارقان  به بالای پل عابر پیاده رفته و توانستند یکی از آنها را دستگیر کنند.

یکی از شاهدان صحنه دستگیری متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده به همراه دوستم در حال بازگشت از محل کار بودیم که مشاهده کردیم یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با دو سرنشین، اقدام به رد کردن چراغ قرمز چهارراه کرد و بعد از طی مسافت کوتاهی خاموش شد؛ راکب و ترک نشین موتورسیکلت از محل متواری شدند! و در همان زمان تعدادی از مردم با صدای دزد–دزد به دنبال یکی از آنها به بالای پل عابر رفته و پس از دستگیری، وی را به مأموران تحویل دادند.

یکی از شاهدان صحنه سرقت که به کمک زن مالباخته آمده و با کمک تعداد دیگری از مردم اقدام به دستگیری متهم کرده بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در خیابان قزوین مشاهده کردم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین ضمن نزدیک شدن به چند نفر خانم، اقدام به سرقت گردنبند از گردن یکی از آنها کرده و بلافاصله از محل متواری شدند؛ در حالیکه آنها را تعقیب می‌کردم، خوشخبتانه موتورسیکلت آنها خاموش شد و سارقان به صورت پیاده پا به فرار گذاشتند؛ به همراه تعداد دیگری از جوانان محل که متوجه موضوع شده بودند، توانستیم یکی از آنها را درحالیکه با خود چاقو داشت، دستگیر و به مأموران تحویل دهیم.

شناسایی سایر مالباختگان

با وجود مواجهه حضوری میان متهم و مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه سرقت و دستگیری و مشخص شدن کذب بودن اظهارات متهم، وی همچنان مدعی بیگناهی خود بود و عنوان می‌کرد که هیچگونه سرقتی انجام نداده؛ ادعای بیگناهی وی در حالی مطرح بود که خانواده وی سعی داشتند تا با خرید یک رشته گردنبند، از مالباخته رضایت بگیرند!! اما با این وجود و ضمن انجام هماهنگی لازم با مقام قضایی، متهم جهت انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و با قرار قانونی همچنان در اختیار کارآگاهان قرار داده شد.

کارآگاهان پایگاه پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده، به بررسی سوابق متهم پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سیروس یکی از مجرمان سابقه داری است که پیش از این نیز دستگیر و روانه زندان شده و موتورسیکلت آپاچی توقیف شده نیز متعلق به خود وی است که به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده است.

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از سرقت‌های مشابه، تعداد دیگری از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی بلافاصله متهم را به عنوان سارق طلا و جواهرات و اموال خود مورد شناسایی قرار دادند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی متهم، در شکایت خود عنوان داشت که متهم هفتم خرداد ماه امسال و در منطقه یافت آباد، به همراه همدستش و با تهدید چاقو اقدام به سرقت دستبند طلای وی کرده؛ مالباخته دیگر نیز اظهار داشت که متهم به همین شیوه هفدهم اردیبهشت اقدام به سرقت گردنبند طلای وی کرده؛ مالباخته‌ای دیگر نیز پس از شناسایی سیروس بیان کرد که متهم پانزدهم تیرماه و در خیابان آزادی، دستبند طلایش را  زورگیری کرده و نهایتا تازه دامادی که شب پیش از مراسم جشن ازدواجش، توسط متهم مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته بود نیز پس از حضور در پایگاه پنجم، سیروس را به طور کامل مورد شناسایی قرار داد.

تازه داماد پس از حضور در پایگاه پنجم و شناسایی کامل متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: یک شب قبل از مراسم جشن عقد، در مسیر آزادگان به سمت غرب در حال حرکت بودم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین به کنار من آمد و درخواست بنزین کردند که عنوان داشتم که بنزین زیادی در باک موتور ندارم؛ با این وجود، ناگهان ترک نشین موتورسیکلت (با اشاره به سیروس به عنوان ترک نشین) با تهدید قمه مرا به کناره خاکی اتوبان منحرف کرد و باعث شد تا به زمین برخورد کنم و پس از آن، با تهدید قمه اقدام به سرقت کیف دستی و رشته گردنبند طلایم کرد و به سرعت متواری شدند.

دستگیری متهم دوم پرونده

سیروس که پس از شناسایی توسط تعداد دیگری از مالباختگان چاره‌ای جز اعتراف نداشت، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از ترس حامد دروغ گفتم؛ حامد به من زنگ زد و پیشنهاد سرقت ها را مطرح کرد و ادامه ماجرا.

با شناسایی حامد.پ به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار که پیش از این به اتهام ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده بود، مخفیگاه وی شنایایی، دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پنجم آگاهی صراحتا به زورگیری و گردنبندقاپی اعتراف کرد.

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از سوی متهمان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس صادر شده است.

لذا از کلیه شهروندان، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر این دو متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها