زاغزنی پسران در مراکز خرید

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ شهریور ۱۳۹۲

سه پسر شرور که با پرسه زنی در اطراف بانک ها و مراکز خرید، طعمه های خود را سرکیسه می کردند، در جریان آخرین زورگیری خود شناسایی و دستگیر شدند.

زاغ زنی

به گزارش سفیرجنوب  به نقل از قدس آنلاین، هشتم مرداد امسال مأموران کلانتری ۱۳۲ نبرد هنگام گشت زنی در خیابان خاوران، نبش خیابان میرزاده با صحنه درگیری روبه رو شدند که دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با مشاهده مأموران قصد متواری شدن از محل را داشتند که دستگیر و به کلانتری منتقل شدند .
با دستگیری میلاد ۲۵ ساله و حسین ۲۷ ساله از سوی مأموران کلانتری ۱۳۲ و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که آنها از اراذل و اوباش منطقه و مجرمان سابقه دار در زمینه “کیف قاپی” و “سرقت” هستند .
با دستگیری متهمان و با توجه به سوابق آنها در ارتکاب جرایم مختلف سرقت و کیف قاپی و احتمال ارتکاب جرایم مشابه ، پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی ، متهمان برای انجام تحقیقات در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند .
با آغاز تحقیقات از متهمان در پایگاه ششم آگاهی ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل های تردد متهمان در مناطق مختلف تهران شده و در ادامه و با جمع بندی پرونده های مختلف با موضوعات مختلف “کیف قاپی” و “زورگیری” در این مناطق موفق به شناسایی دهها مالباخته ای شدند که از سوی متهمان مورد سرقت قرار گرفته بودند . بررسی اظهارات مالباختگان نشان داد که تمامی آنها از مراجعه کنندگان به مراکز تجاری و اقتصادی به ویژه شعبات مختلف بانکی هستند که متهمان به شیوه “زاغ زنی” اقدام به شناسایی آنها کرده و در ادامه اقدام به سرقت وجوه نقد آنها کرده اند .
تعدادی از مالباختگان پس از شناسایی متهمان در اظهارات خود عنوان داشتند که متهمان ، با تهدید چاقو اقدام به سرقت وجوه نقد آنها حتی در داخل راه پله های مجتمع های مسکونی محل زندگیشان کرده و تعدادی از آنها را نیز با ضربات چاقو مورد ضرب و جرح قرار داده اند .
با توجه به شناسایی متهمان از سوی دهها مالباخته ، “میلاد” و “حسین” که چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند ، با اعتراف صریح به دهها فقره سرقت به شیوه “کیف قاپی” و “زورگیری” از مراجعه کنندگان به مراکزی تجاری به ویژه شعبات بانکی در مناطق مختلف شهر تهران ، همدست خود به نام امیر ۱۷ ساله را نیز معرفی و با شناسایی محل تردد “امیر” در منطقه خاوران ، وی نیز دستگیر و پس از انتقال به پایگاه ششم آگاهی به همدستی با “میلاد” و “حسین” و دهها فقره کیف قاپی و زورگیری به شیوه زاغ زنی اعتراف کرد .
سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر به مهر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهمان به دهها فقره زورگیری و کیف قاپی از مراکز اقتصادی و تجاری به ویژه شعبات مختلف بانکی در مناطق مختلف سطح شهر تهران و احتمال ارتکاب جرایم مشابه قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی جرایم در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند . به همین خاطر از تمام مالباختگانی که از اواخر سال گذشته و از سوی سرنشینان یک یا دو دستگاه انواع موتورسیکلت مورد سرقت اموال به ویژه وجوه نقد قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد، انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند .


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها