خودکشی همزمان دو دختر عرب (عکس)

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ شهریور ۱۳۹۲

اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که نیروهای پلیس و امداد رسانی شهر “تبوک” در عربستان سعودی موفق شدند دو دختر سعودی که قصد داشتند بطور همزمان در یک جا دست به خودکشی بزنند را از مرگ نجات دهند.

در پی انتشار این خبر، تصاویر تلاش این دو دختر عربستانی برای خودکشی نیز به سرعت و به طور گسترده در فضای مجازی جهان عرب منتشر شد.

علت این اقدام دو دختر عربستانی تا به این لحظه مشخص نیست و تحقیقات در این باره در حال انجام است اما با توجه به سابقه وضعیت اسفناک دختران و زنان در عربستان سعودی و رفتار ناشایست و غیر انسانی مردان با دختران و زنان، شاید بتوان پیش بینی کرد که این دو دختر نیز قربانی این گونه رفتارهای جاهلی مردان خانواده هایشان بودند.

 +
اعراب جاهلی پیش از اسلام و قبل از بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، همواره نگاهی حقارت آمیز به دختران و زنان داشتند. وضعیت آن زمان به گونه ای بود که بسیاری از مردان دختران تازه متولد شده خود  را زنده به گور می کردند.

یکی از اهداف رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم، مبارزه با این تفکر منحرف مردان عرب جاهلی بود از همین رو می بینیم که دین مبین اسلام جایگاه عالی و الایی به دختران و زنان داده است.

اما بررسی دقیق وضعیت اجتماعی کشورهای عربی و به ویژه عربستان سعودی نشان می دهد که به رغم گذشت بیش از ۱۴۳۰ سال از ظهور دین مبین اسلام، اما بسیاری از مردان عرب همچنان دارای افکار و دیدی انحرافی به زنان هستند و رفتاری تحقیر آمیز با آنان دارند به گونه ای که برخی از آنان با هدف رهایی از این وضعیت، دست به خودکشی و یا گاهی فرار از منزل می زنند.

در پایان گفتنی است برخی از رسانه های سعودی مدعی شدند این دو دختر با هدف جلب توجه و رساندن پیغامی به گوش جهانیان که مضمون آن مطرح کردن درخواست افزایش آزادی های مدنی و اجتماعی برای زنان سعودی است، دست به چنین کاری زده اند.

شیعه آنلاین

مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها