مجری‌های مشهور تلویزیون، غرق در حاشیه‌های ورزش

دسته: رادیو و تلویزیون
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ شهریور ۱۳۹۲

 

مجری‌های مشهور تلویزیون، غرق در حاشیه‌های ورزش|منبع:همشهری تماشاگر

احسان علیخانی کلا یک پرسپولیسی دوآتشه است که از هیچ فرصتی برای اعلام رسمی تعلقات رنگی‌اش صرف‌نظر نمی‌کند

image

فوتبال پلاتو!

بهروز رسایلی:فوتبال اساسا حوزه جذابی است، آن‌قدر جذاب که گاهی حتی چهره‌های مشهور اجتماعی هم وسوسه می‌شوند به مناسبت‌های گوناگون ناخنکی به آن بزنند. در همین راستا برخی از اهالی سرشناس تلویزیون ایران که کارشان ارتباط چندانی به ورزش پیدا نمی‌کند، طی این چند ماه اخیر موضع‌گیری‌های جنجالی و خبرسازی در مورد شرایط و وقایع فوتبال ایران انجام دادند که هر کدام در نوع خودش جالب بوده است. این مطلب سعی می‌کند برخی از این جبهه‌گیری‌ها را یک‌جا جمع کند.

 پای «پایش» در کفش فوتبال!

طی این یک ماه اخیر مساله جذب دوباره خلعتبری به فوتبال ایران و جلوگیری از حضور او در لیگ مجعول امارات به یکی از مهم‌ترین بحث‌های ورزشی کشورمان تبدیل شده بود؛ به‌طوری که خیلی‌ها در مورد این پرونده اعلام موضع و اظهارنظر کردند. با این حال در یک نمونه عجیب، حدود دو هفته پیش مرتضی حیدری مجری مشهور تلویزیونی، هنگام اجرای برنامه سیاسی «پایش» به شکلی ناگهانی به بحث تلاش باشگاه پرسپولیس برای جذب محمدرضا خلعتبری ورود کرد و این مساله را به چالش کشید. او با اشاره به جلد یک روزنامه ورزشی که در آن از رقم ۵میلیارد تومان به عنوان هزینه انتقال خلعتبری یاد شده بود، به مخالفت با این جابه‌جایی پرداخت و به طعنه مدعی شد «دادن این پول‌ها از بیت‌المال کار ساده‌ای است!» انتقاد حیدری از این موضوع باعث شد باشگاه پرسپولیس واکنش نشان بدهد و ادعا کند مبلغ رضایتنامه خلعتبری توسط بخش خصوصی پرداخت خواهد شد. در فضاهای مجازی نیز بسیاری از هواداران فوتبال مجری پایش را مورد اعتراض قرار دادند و مدعی شدند او بدون اطلاعات کافی و بی‌آنکه همه ابعاد ماجرا را درک کرده باشد در این خصوص جبهه گرفته است.

کل‌کل در ماه‌‌عسل

احسان علیخانی کلا یک پرسپولیسی دوآتشه است که از هیچ فرصتی برای اعلام رسمی تعلقات رنگی‌اش صرف‌نظر نمی‌کند. او دو سال پیش در ورزشگاه آزادی تهران قبل از بازی پرسپولیس و الشباب امارات برای تماشاگران حاضر در استادیوم برنامه اجرا کرد. علیخانی امسال هم اجرای برنامه ماه‌عسل را در شبکه سوم سیما بر عهده داشت و در چند مقطع به مباحث فوتبالی ورود کرد. او در یکی از اولین قسمت‌های برنامه امسالش به انتقاد صریح و مستقیم از محمد رویانیان و علی دایی پرداخت و کنار گذاشته شدن علی کریمی از سوی این دو نفر را مورد شماتت قرار داد. کمی بعدتر علیخانی یک زن میانسال را به عنوان مالک یک تیم فوتبال به برنامه‌اش دعوت کرد. در بخشی از این مصاحبه مجری ماه‌عسل از بانوی میهمان پرسید بین سبک مدیریت فتح‌ا…‌زاده و رویانیان کدام را ترجیح می‌دهد که خانم مالک به مدیرعامل پرسپولیس رای داد! در فوتبالی‌ترین بخش از ماه‌عسل امسال هم دعوت از امیر جعفری به استودیوی این برنامه با کل‌کل‌های تکراری او به سود استقلال همراه شد، اما علیخانی به‌شدت جواب این بازیگر را داد. بحث حاشیه‌های سرخابی چنان روی آنتن زنده داغ شده بود که کار حتی به نمایش انگشتی عدد شش توسط آقای مجری هم رسید!

 آقارضا روی ایر!

رضا رشیدپور هم از آن پرسپولیسی‌های روزگار است. او بعد از مدت‌ها غیبت بحث‌برانگیز در تلویزیون، اخیرا با حضور گسترده در تبلیغات انتخاباتی روحانی خودی نشان داد و البته خیلی زود شایعه مدیریتش در شبکه جهانی پرسپولیس سر زبان‌ها افتاد. با این حال و مطابق معمول موضوع تاسیس یک شبکه ماهواره‌ای توسط مجموعه‌ای در داخل کشور آن‌قدر جنجالی از کار درآمد که همه‌چیز رفت روی هوا! رشیدپور ابتدا قرار بود مدیر باشد، بعد بحث مجری‌گری‌اش مطرح شد و درنهایت خودش ادعا کرد نمی‌تواند نقشی در این رسانه بپذیرد. به نظر می‌رسد دلیل اصلی این نوسانات و کشمکش‌ها، صادر نشدن مجوز رسمی افتتاح شبکه جهانی پرسپولیس توسط مسئولان باشد؛ آن‌جا که رویانیان پس از حضور در صداوسیما و دیدار با ضرغامی، ناگهان تغییر جبهه داد و گفت شبکه ماهواره‌ای این باشگاه همچنان تا اطلاع بعدی به «پخش آزمایشی» خود ادامه خواهد داد. با روند فعلی، خیلی بعید به نظر می‌رسد که سر و کله رشیدپور روی این فرکانس پیدا شود!

 علی هم رفت کانادا!

مجری برنامه ویتامین۳ را هم باید به جمع پرسپولیسی‌های تلویزیون اضافه کرد. علی ضیا که سال گذشته در یک برنامه زنده تلویزیونی مؤکدا از رویانیان خواسته بود قرارداد کریمی را تمدید کند، این اواخر نزدیک استقلالی‌ها آفتابی شد.

او حدود دو هفته پیش میهمان ویژه تمرینات آبی‌پوشان بود و مقابل دوربین با امیر قلعه‌نویی گفت‌وگوی جالبی انجام داد. ضیا پرسید: «از بچگی آرزو می‌کردید دکتر شوید؟» و قلعه‌نویی جواب داد: «ما از بچگی دنبال توپ بودیم. زندگی سختی داشتیم و دنبال دکتر شدن نبودم، چراکه می‌دانستم نمی‌شوم. از ۸صبح تا شب در میدان انصاری فوتبال بازی می‌کردیم و حتی ناهار هم نمی‌خوردم.» قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که «اگر فرض بگیریم دو سال بیکار باشید و از پرسپولیس پیشنهادی ۱۰میلیاردی به شما بشود، آیا سرمربیگری این تیم را می‌پذیرید یا خیر؟» هم همان جواب همیشگی را داد: «من پرسپولیس را دوست دارم. اما این‌که مربی پرسپولیس شوم باید بگویم نه. شاید یک استقلالی من را دوست داشته باشد و با این کارم آهش من را

بگیرد.

برعکس این هم برای آقای دایی به نظرم صادق است. به هر حال من دوست دارم همیشه سرباز استقلال باشم.» قلعه‌نویی در پایان گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که آقای قلعه‌نویی علی کجاست با خنده گفت: «علی هم خوب است و در کاناداست.» توضیح این‌که علی، همان کسی است که با اشاره ابروی امیرخان در یک کنفرانس مطبوعاتی خبرنگار منتقد را به سکوت و حفظ آرامش دعوت(!) کرد.

 خلعت یا دوا درمون؟

تب پرونده خلعتبری یکی دیگر از اهالی تلویزیون ایران را هم درگیر خودش کرد. مازیار ناظمی که در شبکه جهانی جام‌جم خبرورزشی می‌گوید، در مطلبی انتقادی مدعی شد به‌جای پرداختن یک میلیون دلار به عجمان بابت فسخ قرارداد خلعتبری، باید این پول را به وارد کردن دارو به کشور اختصاص داد. این جبهه‌گیری، موافقان و مخالفانی داشت و باعث شد برخی از هواداران فوتبال به‌شدت ناظمی را به خاطر این اظهارنظرش به باد انتقاد بگیرند. خیلی از مخالفان ایده این گوینده تلویزیونی معتقد بودند او در حال سفسطه و مغالطه است و قصد دارد با استفاده از کلماتی همچون دارو، با احساسات مخاطبانش بازی کند. او همچنین در فضای مجازی به خاطر این موضع‌گیری، به استقلالی بودن متهم شد.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها