دانشمندان، پیرترین حیوان زمین را کشتند + عکس

دسته: خواندنی ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

دانشمندان انگلیسی در تلاش برای رمزگشایی از اسرار عمر طولانی صدف ۵۰۷ ساله و در زمان باز کردن آن، باعث مرگ قدیمی‌ترین حیوان زنده شناخته‌شده شدند.

به گزارش فانیگما : به نقل از ایسنا، دانشمندان انگلیسی در تلاش برای رمزگشایی از اسرار عمر طولانی صدف ۵۰۷ ساله و در زمان باز کردن آن، باعث مرگ قدیمی‌ترین حیوان زنده شناخته‌شده جهان شدند.

این گونه صدف اعماق دریا با نام Ming the Mollusc سال ۲۰۰۶/۱۳۸۵ در سواحل ایسلند در اقیانوس اطلس شمالی کشف و سن تقریبی آن حدود ۴۰۵ سال تخمین زده شد.

هر تابستان با گرم‌تر شدن آب و فراوانی مواد غذایی، بر روی پوسته صدف لایه جدیدی ایجاد می‌شود که می‌تواند به تخمین سن حیوان کمک کند. محققان دانشگاه بنگور پیش از این با شمارش تعداد حلقه‌ها بر روی پوسته، سن صدف را به اشتباه حدود ۴۰۰ سال اعلام کرده و بدون توجه به سن موجود، آن را درون فریزر قرار دادند.
محققان معتقدند بودند که بررسی این موجود می تواند به رمزگشایی از اسرار عمر طولانی منجر شود، به همین علت اقدام به باز کردن صدف کردند. در نتیجه این تحقیقات که منجر به مرگ قدیمی ترین موجود زنده جهان شد، محققان دریافتند که این حیوان در سال ۱۴۹۹ میلادی متولد شده و عمر آن در زمان مرگ ۵۰۷ سال بود.

شایان ذکر است که در برخی رسانه‌ها از این موجود به عنوان قدیمی‌ترین موجود زنده جهان یاد شده است؛ اما از آنجاکه موجودات زنده بسیار پیرتری روی زمین شناخته شده (مانند درختان چندهزار ساله) این تعبیر اشتباه است و به جای آن از عبارت پیرترین حیوان شناخته‌شده استفاده شده است.

/wp-content/uploads/2013/11/clams.jpg

 

Originally posted 2013-11-15 20:43:43.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها