پوتین : از اوباما خوشم می آید

دسته: رویدادهای خارجی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۲

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وجود هرگونه اختلاف و تنش بین وی و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد و نسبت به صراحت لهجه وی در قبال مسائل مختلف اظهار علاقه کرد.
تسنیم: جمهوری روسیه وجود هرگونه اختلاف و مشکل با رئیس جمهوری آمریکا را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه اول تلویزیون روسیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وجود هرگونه اختلاف و تنش بین وی و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد و نسبت به صراحت لهجه وی در قبال مسائل مختلف اظهار علاقه کرد.

وی در توصیف رئیس جمهوری آمریکا از عبارت ” سخت‌کوش و نیرومند ” استفاده کرد و در این باره گفت: تمام مذاکراتم با اوباما کاملا جدی، مفید و کارساز بودند.

رئیس جمهوری روسیه در رد شایعات مربوط به کدورت در روابط بین وی و اوباما افزود: من از اوباما خوشم می آید، چرا که وی فردی سخنور است و صحبت کردن با او آسان است و آن چه وی از شخص می خواهد بسیار واضح است و در لفافه سخن نمی گوید و بسیار خوب به سخن طرف مقابلش هم توجه می کند.

گفتنی است از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین و بازگشت مجدد وی به کاخ کرملین روابط بین اوباما و پوتین به دلایل مختلف از جمله مساله مربوط به حقوق بشر و قضیه سوریه دچار تنش های زیادی شده است.

اوج این مشکلات براساس اطلاعات رسیده از کاخ کرملین و کاخ سفید به پذیرش پناهندگی ادوارد اسنودن کارمند سابق سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا از سوی مسکو مربوط می شود، در آن زمان قرار بود پیش از اجلاس گروه ۲۰ باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا به روسیه سفر کند، اما با این مشکل وی این دیدار را لغو کرد.

در آن زمان هم پوتین ضمن ابراز تاسف عمیق از این تصمیم باراک اوباما در لغو سفر به مسکو اعلام کرد: ما این تصمیم مقامات آمریکایی را درک می کنیم چرا که باور داریم نظرات ما با آنها در بعضی از مسائل کاملا مختلف است.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها