مسی ۵ میلیون یورو به دولت اسپانیا پرداخت کرد

دسته: فوتبال خارجی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۲

فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا که به فرار از پرداخت مالیات بردر‌آمدش متهم شده بود، ۵ میلیون یورو به دولت اسپانیا پرداخت کرد.


دادگاهی در اسپانیا اعلام کرد لیونل مسی و پدرش خورخه که چندی پیش به تلاش برای فرار از پرداخت مالیات بردرآمد خود در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ متهم شده بود، مبلغ ۵ میلیون یورو به مقامات مالیاتی این کشور پرداخت کرده‌اند.

به گزارش تسنیم،مسی و پدرش در ابتدای سال جاری متهم شده بودند میزان دقیق درآمد خود در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ را از دولت اسپانیا مخفی نگه داشته‌ و از همین رو مالیاتی که به کل درآمد آنها تعلق می‌گرفته را نپرداخته‌اند. مسی ۲۶ ساله و پدرش خود را از این اتهام مبرا دانستند اما با این حال دادگاهی در شهر گاوا اعلام کرد خورخه و لیونل مسی که باید ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) در دادگاه از خود دفاع کنند پیش از ارائه دفاعیات خود اقدام به پرداخت مبلغی معادل ۵ میلیون و ۱۶ هزار یورو به دولت اسپانیا به عنوان «اصلاحیه پرداختی» کرده‌اند.

مسی ابتدای تابستان امسال در خصوص این موضوع گفته بود:«وکلا و مدیران دارایی ما به این پرونده رسیدگی خواهند کرد و ما به آنها برای حل و فصل این ماجرا اعتماد داریم. حقیقت این است که ما هیچ آگاهی از این اتفاقات نداریم و به همین دلیل این افراد را برای رسیدگی به این موضوع انتخاب کرده‌ایم».

مسی طبق آخرین گزارشی که مجله اقتصادی فوربس منتشر کرد، با درآمد مجموع ۴۰ میلیون یورو در سال، در رده دهم پردرآمدترین ورزشکاران دنیا قرار دارد.


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها