موجودات فرازمینی: نوترینو ، یافت شده در قطب جنوب+عکس

دسته: خواندنی ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۶

نوترینو ها ماده ای هستند که به نظر مهمانان ما از کهکشان هستند اخترشناسان فکر می کنند این اشعه ممکن است از انفجار ستاره ها در کهکشان های دیگر می آید

ice-cube-labGbr2

به گزارش فانیگما : موجوداتی فضای و ریز و خارق العاده به نام نوترینوها – مسافرانی که از خارج از منظومه شمسی – در زیر یخ های قطب جنوب گیر افتاده اند. دکتر اولگا در بخش فیزیک و نجوم دانشگاه اویسالا در سوئد می گوید خارق العاده از این نظر که آنها موجوداتی زمینی نیستند و ما شواهدی داریم که نوترینوها با انرژی زیاد از خارج از منظومه به سیاره ما آمدند. نوترینوها ذرات بنیادی مانند الکترون ها هستند، مشاهدات حاصل از کاوشگر نشان می دهد که آنها  فاقد بار الکتریکی هستند. این مطالعات در مجله علمی Thursday in Science منتشر شده است.

یک کاوشگر شناسایی و بررسی نوترینو نصب شده در ایستگاه  اسکات آموندسن قطب جنوب برنامه ای است شامل هزاران سنسور که در نیم مایل از یخ های قطب جنوب نصب شده است. این پروژه از سال ۲۰۰۲ شروع و در سال ۲۰۱۰ تکمیل گردید. دانشمندان معتقدند یک درک عمیق تری از فیزیک و جهان به ما می دهند. ” این مهمترین پروژه فیزیک ذرات در جهان است همانطور که ما تا ده سال آینده سرگرم جمع آوری اطلاعات هستیم امیدواریم بتوانیم منبع این انرژی را کشف کنیم.”

اما نوترینوها چه هستند؟ یک انشعاب جانبی از اشعه کیهانی است، بسیاری از دانشمندان بر این باور هستند که این ماده پر انرژی منشاء اسرار آمیزی دارد. اخترشناسان فکر می کنند این اشعه ممکن است از انفجار ستاره ها در کهکشان های دیگر می آید با این حال اذعان دارد که ممکن است منبع انرژی نوترینوها متفاوت از این باشد. پیگیری و رصد این ماده بسیار دشوار است زیرا این ماده بسیار پر انرژی است دارای شارژ الکتریکی هستند و براحتی با میدان مغناطیسی متفاوت تغییر مسیر می دهند.

Originally posted 2013-11-29 00:23:47.

همچنین بخوانید :


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها