از آلبوم های جدید چه خبر؟!

دسته: موسیقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

 

از آلبوم های جدید چه خبر؟!
خبرگزاری آریا-منتظر یک تابستان داغ باشید،گروه های موسیقی  با دست پر می‌آیند.تابستان امسال قطعا ً یکی از فصل‌های شلوغ برای موسیقی  کشور خواهد بود، تعدادی از آلبوم‌های  قرار است که بزودی روانه بازار شوند .
به گزارش خبرنگار موسیقی آریا، آلبوم‌های چون  “نگارینه”، “احساساتی”،  ” دروج”،”صدام کن “،”همرنگ رویا”،  “سفری تاروشنایی”،  بزودی روانه بازار موسیقی می شود.
*حسین علیشاپور با “نگارینه” می آید
آوازخوان آلبوم حکایت اظهار داشت:آلبوم مجموعه ای ست از قطعات و تصانیف قدیمی که گاه تک تک و گاه دو صدایی خوانده می
آلبوم “نگارینه” موسیقی آن از” سیامک جهانگیری” ست و “رسول رهو” نیز در آن به عنوان خواننده حضور دارد.
قطعات و اشعار این آلبوم دارای ۴ قطعه تصنیف با نام های “نگارا” ، “از این دلم بی خبری” نادیده رفت” و “نسیم سحر” است که تصنیف “نادیده رفت” در دستگاه آواز بیات اصفهان و “نسیم سحر” در دستگاه “ابوعطا” کار شده است.
نوازندگی این آلبوم بر عهده ی سیامک جهانگیری ” نی” علی بهرامی فرد ” سنتور”، وحید فتایی” تنبک” و حمید خوانساری ” عود  هنرنمایی کرده اند.
حسین علیشاپور نیز از آوازخوانان پرکار سال های اخیر است که “نگارینه” ششمین اثر منتشر شده با صدای اوست. او همچنین سال گذشته به همراه کیهان کلهر در تور اروپایی وی آوازخوانی کرده و اجراهای به یاد ماندنی در اپراهای مولانا و حافظ از او موجود است

*جواد زکی شمس آبادی با احساساتی می آید
دومین اثر مستقل جواد زکی شمس آبادی با عنوان “احساساتی” روانه بازار موسیقی می‌شود.
جواد زکی شمس آبادی،  هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار یک اثر موسیقایی است که این آلبوم به زودی روانه بازار موسیقی می شود.
ترانه های این اثر توسط یغما گلرویی، علی بحرینی، مهدیه عرب، هادی زینتی و … سروده شده است که آهنگسازی قطعات این آلبوم به عهده علی رهبری و زکی بوده است .
این خواننده نخستین آلبوم خود را در سال ۱۳۸۶ با عنوان “رجز” منتشر کرده است.

*سهیل مخبری با “دروج “می‌آید
آلبوم موسیقی بی کلام “دروج” با آهنگسازی سهیل مخبری شهریور ماه سال جاری منتشر می‌شود.
آلبوم موسیقی بی کلام “دروج” با آهنگسازی سهیل مخبری شهریور ماه سال جاری از سوی انتشارات آوای باربد روانه بازار موسیقی می شود.
این اثر شامل ۴۲ دقیقه موسیقی است، که در سه بخش مجزا اجرا شده و شامل ۹ قطعه به نام های نخست، رستاخیز، تَموز، بدرود، رَستن، تبار، لیوا، اُردیبهشت و دروج است.
همچنین در این اثر موسیقایی تمامی سازها از جمله کمانچه، کمانچه آلتو و قیچک آلتو توسط سهیل مخبری نواخته شده است و صدابرداری، میکس و مسترینگ آلبوم نیز توسط “بهنام معیریان” انجام شده است.

*امین حیدری دومین آلبوم خود را روانه بازار موسیقی می‌کند
دومین آلبوم خود را  در جایگاه آهنگساز را در دست ساخت دارد که شامل ۶ قطعه موسیقی باکلام است که بر روی اشعاری از حضرت مولانا و استاد شهریار ساخته شده اند.این آلبوم   در دستگاه های نوا، دشتی و همایون ساخته شده است.

*چنگیز حبیبیان با صدام کن می‌آید
یازدهمین آلبوم موسیقی چنگیز حبیبان با عنوان صدام کن به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود.
این اثر شامل ۱۰ قطعه موسیقی است که از این ۱۰ قطعه دو قطعه به زبان ترکی اجرا شده است وهشت قطعه دیگر فارسی هستند.
همچنین ترانه‌های آن را عبدالجبار کاکایی، افشین یدالهی، یغما گلرویی، حمیدرضا صمدی، سمانه مهربان و سولماز کرمی سروده‌اند. در بخش ترکی نیز ترانه‌ها را اصغر فردی سروده است.
تمامی قطعات این آلبوم را بابک زرین آهنگسازی کرده است و تنظیم ها توسط راشا انجام شده است.

*رفعتی همرنگ رویا می‌شود
آلبوم “همرنگ رویا” تا پایان سال جاری منتشر و روانه بازار موسیقی خواهد شد.
آلبوم جدید  رفعتی  که هم اکنون در دست تولید است«همرنگ رویا» نام دارد، و با همراهی و همکاری ارکسترزهی اپرا هاوس سیدنی استرالیا در سیدنی استرالیا اجرا و ضبط شده است قرار است در آینده ای نزدیک به بازار موسیقی ایران عرضه شود.
این مجموعه شامل دوازده قطعه بی کلام است که به صورت تلفیقی، آهنگسازی و تنظیم شده است و موسیقی ایرانی نقش اساسی در آن ایفا کرده است.
در این آلبوم  به جز اعضای ارکستر سمفونیک اپراهاوس سیدنی استرالیا نوازندگان چیره دستی از ایران همچون امیر جاویدان(گیتار)، میثم مروستی( ویلون)، علیرضا چراغچی( ویلون)، پیام طونی(ویولن) و احسان تارخ(سازهای کوبه ای) حضور دارند.
رفعتی خاطرنشان کرد: قطعات «همرنگ رویا» در استودیو« ای شارپ » سیدنی و همین طور استودیو پاپ ایران ضبط شده است و من به
مهدی رفعتی نوازنده پیانوی ایرانی؛ از شاگردان ارشد انوشیروان روحانی است که تاکنون آلبومهای بسیاری را روانه بازار موسیقی کرده است . از این میان می توان به آلبومهای«خاطره تا خیال»، « همیشه جاویدان » و .. اشاره کرد که انوشیروان روحانی بر این آلبومها نظارت مستقیم داشته است.

*”سفری تا روشنایی” حمید بهروزی‌نیا  آلبوم می‌شود
آلبوم بی‌کلام ˝سفری تا روشنایی˝ تا سه هفته دیگر برای انتشار آماده می‌شود.
حمید بهروز نیا آلبوم “سفری تا روشنایی” که آلبومی بی کلام است  از مدتها قبل آغاز کرده وبه دلیل وسواس و حساسیت هایی که داشته  مدت زمان بسیاری صرف ساخت آن شده است و تا سه هفته دیگر  آماده انتشار است.
تعداد قطعات این آلبوم نیز هشت قطعه است که عنوان آنها نیز «ره آغاز»، “شوق ره”، ” باکاوران”، “سراب”، “شب و تنهایی”، “صبح امید” “دلتنگی” و “روشنایی” نام دارند.
در این آلبوم حمید بهروز نیا ( تار و سه تار)، یاسمین شاه حسینی (بربط) و تنبک و سازهای کوبه ای(کامران منتظری) هنرنمایی کردند.
وی با اشاره به اینکه این آلبوم یک آلبوم بی کلام است، گفت: فضاسازی های این آلبوم فضایی متفاوت است و به دور از ذهنیت های کلیشه ای و تکراری است که ازآواز اصفهان شروع می شود و در دستگاهد نوا به پایان می رسد. در واقع می توان گفت گردش ملودی در این دو مقام صورت می گیرد.

 


مطالب مرتبط :

   
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها