تفاوت زیاد هزینه اینترنت موبایل و ADSL

۱۵۶۴۶۵۴۱۳۲
ب

 1564654132تفاوت زیاد هزینه اینترنت موبایل و ADSL

به گفته ایمان میری دولت قول داده است که تا پایان سال بعد شرایط بهتری را از نظر اینترنتی ایجاد کند و وضعیت موجود درمورد زیرساخت‌های اینترنتی و فروش پهنای باند بهبود پیدا کند. وی با بیان اینکه قیمت اینترنت موبایل تاثیر چندانی روی قیمت‌های شرکت‌های اینترنتی ندارد، گفت: در حال حاضر، اینترنت موبایل به ازای هر گیگ ۵۰ هزار تومان برای کاربر هزینه دارد؛ در حالی که اینترنت ADSL به ازای هر گیگ ۳۶۰۰ تومان است.

این مدیر شرکت اینترنتی همچنین با تاکید بر اینکه مصوبه‌های کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و رگولاتوری برای تمام سازمان‌ها و بخش‌های زیادی لازم‌الاجرا است، اظهار کرد: اگرچه عملا در اجرای این مقررات نقصان زیادی وجود دارد؛ اما شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات علنا درباره عدم رعایت این مصوبات صحبتی نکرده‌اند. میری خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصوبات ۴۹، ۸۶، ۱۵۲ و همچنین ۱۸۱ رگولاتوری ازسوی شرکت زیرساخت اجرا نشده است.

وی همچنین درباره مطابقت قیمت اینترنت با مبلغی که کاربران به ازای آن می‌پردازند، گفت: اگر در این زمینه ایران را با کشورهای همسایه مقایسه کنیم، باید در نظر بگیریم که ایران پهنای باند را با چه قیمتی خریداری می‌کند.

میری افزود: همچنین در هیچ کشوری اینترنت ADSL با این حجم پایین که در ایران به فروش می‌رسد فروخته نمی‌شود.

ایسنا: این مدیر شرکت اینترنتی تصریح کرد: اگرچه به نظر می‌رسد قیمت اینترنت نسبت به کیفیت آن چندان تفاوتی ندارد، اما کیفیت اینترنت در کشور به‌شدت جای رشد دارد و در ابتدا لازم است زیرساخت‌های مورد نظر فراهم شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.