خانه / خواندنی ها / فرار یوزپلنگ از دست گوزن‌ یالدار! + عکس

فرار یوزپلنگ از دست گوزن‌ یالدار! + عکس

فرارو: یوزپلنگ ماده ای که تصور می کرد گوزن یالدار جوان را با یک حمله غافلگیر و شکار می کند خود از عکس العمل شکارش غافلگیر شد.

“مانجو شاه” عکاس حیات وحش که برای عکاسی به پارک ملی “ماسایی مارا” در کنیا رفته بود به شکل غیرمنتظره ای توانست لحظات شگفت انگیز از حمله و گریز این یوزپلنگ ماده و یک گوزن یالدار افریقایی را شاهد باشد و به تصویر بکشد.

او که همراه با یک گروه از گردشگران و چند اتومبیل به این منطقه رفته بود زمانی که همه مشغول تماشای عبور یک گله گوز یالدار از دشت های “ساوانا” بودند متوجه حضور آرام یک یوزپلنگ در کنار اتومبیل‌ها شد. یوزپلنگ که بوی گاوها به مشامش رسیده بود بی توجه به گردشگران از یکی از خودروها بالا رفت و از آنجا گله را زیر نظر گرفت.

کل‌یالدار یا گوزن یالدار افریقایی از دسته گاوسانان است که معمولا برای محافظت از خود به صورت گروهی زندگی می‌کند و این باعث می‌شود حتی گله‌های شیر هم نتوانند به راحتی آن را شکار کنند. با این حال شکارچیان گوشتخوار با ترساندن آنها یکی را از گله دور کرده و بعد به او حمله می کنند. یوزپلنگی که خود را به نزدیک عکاس رسانده بود هم در همین خیال بود که یکی از کل های جوان از گروه عقب ماند.

عکاس که شاهد این لحظات بوده در ذیل عکس ها نوشته که این چیتا در یک چشم بر هم زدن خود را به او رساند و حمله کرد. شکارچی تصور می کرد شکار را غافلگیر کرده اما با عکس العمل غیرمنتظره ای روبرو شد.

کل یالدار با هوشیاری خود را چرخاند و نگذاشت یوزپلنگ چنگال هایش را در بدنش فرو کند. در یک لحظه گاو با شاخ های تیز و خطرناکش رو در روی یوزپلنگ قرار گرفت و حالا این یوزپلنگ بود که ابتکار عمل را از دست داده و پا به فرار می گذاشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *