خانه / خبر / رویدادهای ایران / ظریف: مسیر برای رسیدن توافق هموار است

ظریف: مسیر برای رسیدن توافق هموار است

توافق هسته ای

واحد مرکزی خبری: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اعتقاد جدی دارم که مسیر برای رسیدن به یک راه حل، کاملاً هموار و قابل دستیابی است.

محمدجواد ظریف در ژنو با اشاره به اینکه در بسیاری موارد موضوعات روشن است و ما احساس می کنیم که صرفا نیاز به تصمیم سیاسی دارد، اظهار داشت: کشورهای غربی و ۱+۵ باید به این برداشت جدی برسند که موضوع هسته ای ایران فقط از مسیر مذاکره قابل حل است.

وی با تأکید بر اینکه کشورهای غربی روش فشار را امتحان کرده‌اند که پاسخ نداده، تصریح کرد: مذاکره و فشار با یکدیگر قابل جمع نیست؛ اگر کشورهای غربی به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند، باید تصمیم سیاسی بگیرند، گرچه ممکن است برای بعضی ها سخت باشد که راه فشار را کنار بگذارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه بحث های چند روز گذشته جدی، دقیق و صریح برای رسیدن به نکاتی بود که هنوز حل نشده است، افزود: هم‌اکنون گفتگوها در سطح معاونین وزرا ادامه دارد و امروز هم گفتگوهای دوجانبه با امریکا و کشورهای دیگر در سطح معاونین برگزار شد.

ظریف همچنین خاطرنشان کرد: فردا هم جلسه محتوایی ایران و ۱+۵ از صبح آغاز خواهد شد. وی تصریح کرد: ما کار را با جدیت دنبال می‌کنیم و معتقدیم که راه حل در دسترس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوگرافی

سایت صیغه