خداحافظی با قدرتمندترین خودروی جهان

bugatti
ب

bugatti

“۴۵۰” نشانه تعداد بوگاتی ویرون های تولید شده در جهان است، قدرتمندترین خودروی تاریخ و حالا قرار است در نمایشگاه خودروی ژنو با نمایش آخرین عضو این مجموعه برای همیشه به تاریخ سپرده شود.

به گزارش مهر، معمولا از نمایشگاه های خودرو برای معرفی تازه ترین محصولات این صنعت استفاده می شود اما این بار قرار است اتفاق متفاوتی روی دهد. قرار است در نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو که چند هفته دیگر برگزار می شود آخرین دستگاه از مجموعه ۴۵۰ بوگاتی ویرون به نمایش عمومی گذاشته شود.

بدین ترتیب می توان گفت قدرتمندترین خودروی حال حاضر جهان برای همیشه به تاریخ سپرده خواهد شد.

آخرین بوگاتی با توان حیرت انگیز ۱۱۸۳ اسب بخار در یکی از ویژه ترین بخش های نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته خواهد شد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو، بوگاتی ویرون با برخورداری از موتور چهارقلوی توربوشارژ با حجم قابل توجه ۸ لیتر اعجوبه ای در دنیای خودروسازی به شمار می آید.

کم نیستند کارشناسانی که بوگاتی را با گاو وحشی مقایسه می کنند که وقتی به حرکت درمی آید دیگر چیزی جلودار آن نیست.

سیستم جعبه دنده این خودرو اتوماتیک بوده و توسط رایانه کنترل می شود. خودرو قابلیت حرکت در ۷ دنده مختلف را دارد و جالب اینکه مدت زمان تعویض خودکار دنده ها تنها ۱۵۰ میلی ثانیه است، مدت زمانی که عملا راننده آن را احساس نمی کند!

شرکت میشلن تایرهای منحصربفرد PAX را برای این خودرو ساخته است، تایرهایی که هر جفت آن ۲۵ هزار دلار قیمت دارد یعنی معادل ۹ میلیون تومان!

موتور این خودرو آنقدر بزرگ و پرکار است که برای خنک نگاه داشتن آن ۱۰ رادیاتور خنک کننده در بخش های مختلف آن تعبیه شده است.

در سال ۲۰۱۰ رکوردگیری تاریخی از این خودرو صورت گرفت و حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر برای آن به ثبت رسید تا بدین ترتیب سریعترین و در عین حال قدرتمندترین خودروی جهان لقب بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.