انتقاد شدید مجری تلویزیون از برخی پزشکان

انتقاد شدید مجری تلویزیون از ۷ هزار پزشک
ب

جام جم آنلاین: احسان کرمی «مجری تلویزیون» در واکنش به حواشی سریال «درحاشیه» به کارگردانی مهران مدیری متنی را در صفحه شخصی اش منتشر کرد.

بعد از اتفاقات روزهای اخیر و حاشیه هایی که گریبان سریال «درحاشیه» مهران مدیری را گرفته است، هفت هزار پزشک ایرانی در اقدامی عجیب خواستار تجمع به نشانه اعتراض به این سریال شده اند.

انتقاد شدید مجری تلویزیون از 7 هزار پزشک

حالا این بار احسان کرمی مجری و بازیگر تلویزیون و سینمای ایران در یادداشتی تند و تیز به این هفت هزار پزشک تاخته است و این کارشان را محکوم کرده است:

«اخیرا شنیدم که هفت هزار پزشک خواستار توقف پخش سریال در حاشیه شده اند. که البته جدا امیدوارم که تلویزیون تا صد سال دیگر هم زیر بار چنین خواسته هایی نرود. همه آدم های روی زمین برای پزشکان ارزش زیادی قائل اند. من هم همینطور و دست همه پزشکانی که پس از عمری تحصیل، شرافتمندانه برای نجات و سلامتی آدم ها می کوشند را می بوسم.

اما روی صحبتم فقط و فقط با این هفت هزار نفر است. لطفا سایر پزشکان به خصوص دوستان طبیبم به خودشان نگیرند. من با آن هفت هزار پزشک سخن می گویم. هفت هزار انسان بی ظرفیت. هفت هزار نفر که خود را به شدت تافته جدا بافته می دانند. هفت هزار نفری که فکر می کنند از مقدسین هستند. هفت هزار نفر که خود را از اشتباه مبرا می دانند. هفت هزار نفر که هیچ درکی از کمدی و هنر ندارند!

چه چیزی باعث به وجود آمدن این میزان از نخوت در شماست؟ چه چیزی باعث شده این توهم در شما به وجود بیاید که می توانید هفت هزار نفری جلوی یک سریال تلویزیون را بگیرید؟ مگر وقتی یک ملت از شما می خواهند در بسیاری از بیمارستان ها فقط پول را ملاک قرار ندهید قبول می کنید؟ مگر امثال شما نبودند که بیمار را به خاطر پول در بیمارستان گرو نگه داشتند؟ مگر امثال شما نبودند که بیماران را در بیابان رها کرده بودند؟

نکند ماجرای خون های آلوده کار سازندگان در حاشیه بوده؟! اگر قرار به پاسخ دادن باشد که شما سر صف باید باشید. به جای این که هفت هزار نفری به یک کار هنری حمله کنید، به فکر بیمارانی باشید که دردشان یک طرف است و هفت هزار گرفتاری شان یک طرف. به جای اینکه هفت هزار نفری به تلویزیون حمله کنید، هفت هزار نفری بیایید هزینه درمان چند بیمار را قبول کنید یا هفت هزار نفری یک درمانگاه خیریه بسازید… باشد که رستگار شوید…»

دیدگاه ها

 • هلن فروردین 23, 1394 :: 5:58 ب.ظ

  من شخصا نه این سریال طنز رادیده ام ونه میدانم چه چیزی در این سریال توهین آمیز بوده که هفت هزار پزشک به آن اینچنین واکنش نشان داده اند.اما یک چیز را خیلی خوب میدانم.مردمی که من هم در بین آنها زندگی میکنم دیگر مثل سالهای کودکی ام به پزشکها نه اعتماد دارند نه اعتقاد! نه به دانسته هایشان ونه به وجدان کاریشان! وقتی دندان پزشکی را در مطب میبینم که از کمک به مردی که از دندان درد زجه میزند،سرباز میزند چون سرو وضعش روستاییست باید به کدام وجدان کاری اعتماد کنم؟ وقتی پزشکی در اعضای رشوه نوبت عمل جراحی قلب پدری را عقب می اندازد تا شخص دیگری سریعتر جراحی شود وپدر به همین دلیل با سکته قلبی دوم از دنیا میرودو دخترش را در سن ۱۴ سالگی تنها میگذارد، باید به کدام قسم نامه پزشکی اعتقاد پیدا کنم؟متاسفانه چه خوشمان بیاید وچه نیاید پزشکان طماع در کشور ما کم نیستند!بهتر است به جای اعتراض فکری به حال شرایط موجود شود!و در آخر روی صحبتم با آن هفت هزار پزشک معترض است. بی اعتمادی رو به رشد مردم نسبت به پزشکان نه به دلیل طنز آقای مدیریست ونه به دلیل پخش انتقادات در رسانه عمومی! این بی اعتمادی فقط به دلیل حرص وآز وطمع تعداد کثیری از شما پزشکان است که بدون توجه به قسمی که خورده اید پول را اولویت اصلی خود قرار دادید و از آقای احسان کرمی هم بسیار ممنونم که بدون خود سانسوری واقعیتهای تلخی را که جامعه پزشکان باعث آن شده اند عنوان نمودند!باشد که تلنگری به وجدان پزشکان خطاکار و تشویقی برای معدود پزشکان بشردوست شود…

  • عصمت فروردین 31, 1394 :: 1:51 ب.ظ

   دمت گرم گل گفتی آقا احسان و همین طور هلن خانم عزیز.
   دقیقا چیزایی که گفتین عین عین حقیقته……

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.