واکنش ناجا به ادعای ناامنی مرزهای غربی

ب

ایسنا: جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی در واکنش به برخی رسانه‌های ضد انقلاب که از فعالیت گروه‌های تروریستی در اطراف و حاشیه‌های مرزهای غربی کشورمان خبر داده بودند، گفت: هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و تمامی نیروهای مسلح نیز در آمادگی کامل هستند.

سردار محمدجواد زاده‌کمند در حاشیه دومین گردهمایی و کارگاه آموزشی تخصصی مسوولان امور ایثارگران ناجا در جمع خبرنگاران حاضر شده و در پاسخ به یکی از آنان درباره فعالیت گروه‌های تروریستی نظیر کومله‌ها و … در اطراف مرزهای غربی و تبلیغات رسانه‌های معاند و بیگانه درخصوص فعالیت آنان، گفت: امروزه در سراسر مرزهای جمهوری اسلامی آمادگی کامل وجود دارد و تمامی نیروهای مسلح اعم از ناجا، سپاه و ارتش در آمادگی کامل هستند.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل خاصی در مرزهای کشور وجود ندارد، گفت: در مرزهای غربی نیز مشکلی وجود ندارد، ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که دشمن همواره تلاش می‌کند تا بتواند ضربه‌ای را به نظام جمهوری اسلامی وارد کند اما آمادگی مقابله با آنها وجود دارد و تا امروز نیز هیچ مشکلی نبوده است.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی در ادامه به برنامه‌های نیروی انتظامی برای تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران این نیرو اشاره کرد و گفت: نیروهای انتظامی برنامه‌های مختلفی را برای تکریم این عزیزان داشته است و اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است. به عنوان مثال تنها در سال قبل ۳ برابر سنوات قبل به خانواده‌های معظم شهدا رسیدگی شده است و وظایفی را نیز برای فرماندهان در سطوح مختلف تبیین کرده‌ایم تا به خانواده‌های شهدا رسیدگی کنند.

زاده‌کمند تصریح کرد: البته باید بگویم اقداماتی که ما امروز برای این افراد انجام داده‌ایم با شرایط مطلوب فاصله دارد و رسیدگی به نقطه ایده‌آل نیازمند انجام یکسری برنامه و عمل بیشتر به وظایف است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره بودجه مرکز امور ایثارگران ناجا و و افزایش آن در سال جدید نیز اظهار کرد: تلاش کردیم که رقم این بودجه در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهشی نداشته باشد و خوشبختانه این رقم حفظ شد. البته در تخصیص این مبلغ ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا در اولویت قرار دارند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی با اشاره به تعداد شهدای نیروی انتظامی اظهار کرد: به طور متوسط سالانه حدود ۱۰۰ شهید از سوی نیروی انتظامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم می‌شود که بیشترین آن در دوران دفاع مقدس بوده است.

زاده‌کمند درباره استان‌های دارای بیشترین شهید نیز گفت: سه استان مرزی داریم که بیشترین عملیات ما در آنجا رخ می‌دهد که این استان‌ها عبارتند از سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی، اما ماموریت‌های ناجا اینطور نیست که فقط در این سه استان فعالیت کنیم و امروز در سراسر کشور اعم از مرزهای آبی و خاکی، مراکز استان‌ها و… ماموریت‌های ناجا در حال انجام است.

افزایش سطح کیفیت خدمات ارائه شده به خانواده شهدای ناجا

به گزارش ایسنا، در ادامه سرهنگ صادق معینی مشاور فرمانده ناجا و رییس مرکز امور ایثارگران نیروی انتظامی نیز از افزایش سطح کیفیت خدمات ارائه شده به خانواده شهدا خبر داد و گفت: رویکرد ما علاوه بر ارائه خدمات، بهره‌گیری از تمام توان در عرصه‌های مختلف فرهنگی از جمله گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است.

مشاور فرمانده ناجا و رییس مرکز امور ایثارگران نیروی انتظامی افزود: یکی از اولویت‌های جدی ما بحث گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است تا با کمک آن بتوان فرهنگ صبر، مقاومت و ایثار را در سطح پلیس و جامعه گسترش داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.