پ

درخواست استعفای اوباما+عکس

تجمع معترضان به تعطیلی دولت مقابل کاخ سفید

درخواست استعفای اوباما+عکس

کهنه سربازان و معترضان به تعطیلی دولت واشنگتن با تجمع مسالمت آمیز مقابل کاخ سفید، خشم خود را از بن بست بودجه در کنگره و تعطیلی دولت به تصویر کشیدند.

فانیگما : به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، روز گذشته (یکشنبه) و در حالی که سیزده روز از تعطیلی دولت واشنگتن به دلیل بن بست بودجه میان قانونگذاران کنگره آمریکا می گذشت، گروه هایی از کهنه سربازان و اعضای «تی پارتی» خشم خود را از تعطیلی دولت با برگزاری تظاهرات در واشنگتن به تصویر کشیدند.

این معترضان قبل از اینکه به سمت دروازه های کاخ سفید راهپیمایی کنند، موانعی که پیرامون بنای یادبود جنگ جهانی دوم در واشنگتن قرار گرفته بودند را از میان برداشتند.
زمانیکه معترضان به حفاظ های کاخ سفید بسیار نزدیک شدند و تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار کردند، افسران پلیس و برخی از نیروهای ضد شورش تلاش کردند تا جمعیت معترض را به عقب برانند و این امر منجر به خشم تظاهرات کنندگان شد.
رویترز در ادامه به اظهارات یکی از کهنه سربازان آمریکایی که در تظاهرات روز گذشته شرکت داشت پرداخته است؛ این کهنه سرباز که از سال 1993 تا 2006 میلادی در جنگ های آمریکا در سومالی، کوزوو، عراق و افغانستان حضور داشته است، گفت که از غرب ایالت ویرجینیا خود را به واشنگتن رسانده است تا در تظاهرات شرکت داشته باشد؛ این کهنه سرباز گفت که علت حضور او در تظاهرات نگرانی وی از تعطیلی دولت و تاثیر این تعطیلی روی ارائه مزایای از کار افتادگی است که او و خانواده اش برای گذران زندگی، به آن احتیاج دارند.
این کهنه سرباز آمریکایی ضمن اینکه دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در کنگره را مقصر تعطیلی دولت واشنگتن دانست، اعلام کرد: در جنگ استراتژی وجود دارد؛ آنچه که آنها (مقامات آمریکایی) در حال انجام دادن آن هستند، قمار کردن زندگی مردم است.

یکی دیگر از معترضان از ایالت «مریلند» بود که تعطیلی بنای یادبود جنگ جهانی دوم واشنگتن به دلیل تعطیلی دولت را سیلی به صورت تمام مردم آمریکا توصیف کرد و گفت که از نظر او «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و تمام قانونگذاران باید استعفا دهند.
حضور کهنه سربازان آمریکایی در تظاهرات روز گذشته واشنگتن در حالی صورت گرفت که اداره امور کهنه سربازان به کنگره آمریکا اعلام کرده است که اگر تعطیلی دولت به این زودی ها تمام نشود، بودجه لازم برای پرداخت مزایای کهنه سربازان در تاریخ اول نوامبر به پایان می رسد.

تعطیلی دولت واشنگتن به دلیل اختلاف دموکرات ها و جمهوریخواهان درباره تامین بودجه لایحه موسوم به «اوباماکر» در قانون بودجه جدید دولت صورت گرفت؛ اوباماکر لایحه خدمات درمانی ارائه شده توسط اوباما است که از اول اکتبر جاری به اجرا در آمده است و هدف از آن نیز ارائه خدمات پزشکی مقرون به صرفه به میلیون ها آمریکایی است که بیمه نیستند.
جمهوریخواهان با این استدلال که اجرای این قانون منجر به افزایش هزینه کارفرمایان و نهایتا کاهش اشتغال زایی می شود، در لوایح بودجه ای که تا قبل از پایان سال مالی واشنگتن در مجلس نمایندگان به تصویب رساندند، خواستار تعویق یک ساله این قانون به منظور اعمال تغییرات لازم در آن شدند اما دموکرات های سنا هر بار لوایح جمهوریخواهان را رد کردند.
تعطیلی دولت واشنگتن در حالی وارد چهاردهمین روز خود شده است که سران جمهوریخواه و دموکرات سنای کنگره روز گذشته با یکدیگر دیدار کردند تا برای حصول توافقی که مجوز بازگشایی دولت را از طریق افزایش سقف بدهی تا قبل از 17 اکتبر می دهد و از اولین ورشکستگی احتمالی دولت آمریکا جلوگیری می کند، با یکدیگر گفت و گو کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید