چرا هندی‌ها عاشقانه «آمیتا باچان» را دوست دارند (عکس)

چرا هندی‌ها عاشقانه «آمیتا باچان» را دوست دارند (عکس)

آمیتا باچان یکی از شناخته‌شده‌ترین و بهترین بازیگران سینمای هندوستان است که از آن تحت عنوان بالیوود یاد می‌شود. فیلم جدید او به موضوع حقوق زنان در هند می پردازد. او اسطوره زنده در سینمای هندی زبان است.
باچان در بیش از ۱۸۰ فیلم در طول پنح دهه دور‌ کاری‌اش به ایفای نقش پرداخته است. او از سوی بسیاری به عنوان بزرگترین بازیگر سینمای هندوستان شناخته شده و مورد احترام مردم آن کشور است و عده‌ای از مردم  تا جایی پیش رفته‌اند که او را در حد پرستش دوست دارند.
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در سال ۲۰۱۵ میلادی او از سوی مجله «فوربس» در جایگاه هفتم بازیگرانی قرار گرفت که بیش‌ترین دستمزد را دریافت می کنند. آمیتا باچان ۷۳ ساله هنوز هم محکم و استوار است. او در توئیتر بیش از ۲۲.۵ میلیون هوادار دارد و این میزان در صفحه شخصی‌اش در فیس بوک ۲۴.۴ میلیون نفر است.
a8eb5cc00899482d0790f75066fe8619 funigma.com - چرا هندی‌ها عاشقانه «آمیتا باچان» را دوست دارند (عکس)
اما براستی چرا او تا این اندازه محبوب است؟ آمیتا باچان متولد ۱۱ اکتبر سال ۱۹۴۲ میلادی اولین بازی‌اش در فیلمی در سال ۱۹۶۹ میلادی بود. تا سال ۱۹۷۳ میلادی او به شهرت رسید. معمولا در فیلم‌ها نقش‌های قهرمانانی را باز می‌کرد که در برابر پلیس و سیاستمداران می‌ایستند و به همین خاطر به عنوان نماینده طبقات گارکر و کم درآمد شناخته شده و نزد آنان محبوب شد. او که سال ها پیش در نقش جوان عصبانی هندی بازی می‌کرد به سرعت الهام‌بخش توده‌های هندی شد.
در سال ۱۹۷۵ میلادی او با ایفای نقش در فیلم «شعله» به شهرتی جهانی رسید. شبکه خبری سی ان ان در این باره می‌نویسد:«او چهره یک ضد قهرمان واقعی را را از خود نشان داد و موقعیتش به عنوان قهرمان طبقه کارگر تثبیت شد. در سینمای بالیوود به طور کلاسیک تقسیم بندی بین دو اردوگاه خیر و شر وجود دارد و به طور طبیعی خیر در آن غالب است».
97801 878 - چرا هندی‌ها عاشقانه «آمیتا باچان» را دوست دارند (عکس)
باچان هم چنین تلاشی ناموفق برای ورود به دنیای سیاست داشت که در نهایت خود اذعان کرد که هرگر نباید وارد عرصه سیاسی می‌شد و محبور به کناره گیری از رقابت های پارلمانی شد.
97803 658 - چرا هندی‌ها عاشقانه «آمیتا باچان» را دوست دارند (عکس)
افتاب نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید