پ

مرگ دردناک کودک بابلی با سم کشاورزی (عکس)

مرگ دردناک کودک بابلی با سم کشاورزی (عکس)

مرگ کودک بابلی بر اثر سم کشاورزی

استفاده نا به جای اطرافیان از سم کشاورزی برای از بین بردن شپش سر، موجب به کما رفتن دو کودک بابلی شد.

به کما رفتن 2 کودک بابلی با سم کشاورزی

سید عارف هاشمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تایید در کما بودن 2 کودک اهل این شهرستان اظهار کرد: اطرافیان دو کودک 7 و 10 ساله با بی اطلاعی از نحوه مصرف سموم کشاورزی حاوی اورگانوفسفر که دارای سم بسیار خطرناک است شرایط نامساعدی را برای این دو کودک رقم زدند.

وی با بیان اینکه میزان مسمومیت این سموم به قدری است که در زمان سم پاشی به کشاورزان توصیه می شود مخالف جهت باد قرار بگیرند تا دچار آلودگی نشوند، عنوان کرد: سم کشاورزی ارگانوفسفر اگر در زمان سم پاشی بر روی لباس پاشیده شود از لباس خارج نمی شود و مصدوم باید با آب و صابون شستشو داده شود.

هاشمی تصریح کرد: این سم جذب پوستی بسیار بالایی دارد و وقتی وارد بدن شد با هموگلوبین خون که وظیفه اکسیژن رسانی به بافت ها را بر عهده دارد مخلوط شده و در قلب و مغز که با اکسیژن کار می کنند اختلال ایجاد می کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه متاسفانه دو کودک اهل این شهرستان بر اثر مصرف سم کشاورزی در کما هستند، بیان کرد: اطرافیان برای از بین بردن شپش سر از این سم استفاده کرده بودند.

وی تصریح کرد: حال یکی از کودکان رو به بهبودی است اما وضعیت دیگر کودک وخیم است.

هاشمی با ابراز اینکه از خانواده ها تقاضا می کنیم برای خوردن یک قرص ساده نیز با پزشک مشورت کنند و اطرافیان مشاور خوبی در زمینه مصرف داروها نیستند، گفت: بسیاری از داروها برای بدن سم هستند و عواقب خطرناکی دارد.

مرگ کودک بابلی بر اثر سم کشاورزی

این خبر تکمیل شد 

مادر این کودکان که برای رفع شپش در سر کودکانش از سم کشاورزی استفاده کرده بود، پسر 10 ساله و دختر 7 ساله‌اش را راهی کُما کرد و امروز دخترش فوت کرد

 

منبع: ایسنا

کلیدواژه : حوادثشپش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x