پ

مریم یکتایی دختر استثنایی ایران؛ هم گلر هم پاسور! + عکس

تیم ملی فوتبال و والیبال کشورمان شاهد ستاره‌ای است که زبانزد اهالی ورزش شده است‌.

 

 مریم یکتایی,بیوگرافی مریم یکتایی,اینستاگرام مریم یکتایی

 مریم یکتایی دختر استثنایی ایران

دختر استثنایی ایران , مریم یکتایی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران است

که چندی پیس به دلیل فیزیک مناسب و علاقه‌ای که به رشته والیبال داشت به اردوی تیم ملی در رقابت‌های آسیایی هم دعوت شد اما به ترکیب تیم ملی راه پیدا نکرد.
یکتایی که به اولین بانویی تبدیل شده که در تایخ ورزش ایران دست به چنین اقدام جالبی زده
علاقه وافری به هر دو رشته دارد اما به دلیل اینکه به گفته خودش برنامه‌های فوتبال
بانوان با برنامهدنبال می‌شود قصد دارد بیشتر تمرکزش را صرف این رشته کند.همانند یکتایی در ایران
به ندرت دیده می‌شود اما این بانو موجب شده تا خیلی‌ها از او به عنوان دختر ,استثنایی ایران نام ببرند.

 مریم یکتایی,بیوگرافی مریم یکتایی,اینستاگرام مریم یکتایی

مریم یکتایی متولد 1372/3/29 ارومیه

قد: 176

 وزن :65 کیلوگرم

 

 مریم یکتایی,بیوگرافی مریم یکتایی,اینستاگرام مریم یکتایی

گفت و گو با مریم یکتایی

 

اینکه چطور می‌شود یک بازیکن توانایی حضور در دو تیم‌ملی را داشته باشد را در گفت‌وگوی مریم یکتایی با “ورزش سه” خواهید خواند:

* 23 ساله تا 33 ساله برای مربی فرقی نداشت

من در اردوی تیم‌ملی والیبال بودم و با اینکه پست اصلی‌ام اسپکر قدرتی است؛ اما به عنوان پاسور دعوت شده بودم در هر حال بازی من مورد سلیقه سرمربی تیم نبود و خانم علیخانی یک بار دیگر به اردوی تیم‌ملی برگشتند و همراه تیم اعزام شدند. روز آخر از من خواستند تا اسپک بزنم و وقتی این تکنیک را انجام دادم مربی ما خیلی از من تعریف می‌کرد که چطور می‌توانم اینطور اسپک بزنم که من توضیح دادم قبل از این پست اصلی من اسپکر بود. با این حال ایشان گفتند که برای من فرقی بین 23 ساله تا 33 ساله وجود ندارد و حرف‌هایی به میان آمد که من را ناامید کرد و ترجیح دادم از اردو دور باشم.

* به والیبال آمدم چون فوتبال، اردوی ملی نداشت

من در فوتبال بودم اما به والیبال آمدم تا بیشتر در اردوی تیم‌ملی باشم چون که فوتبال اردوهای زیادی در رده ملی برگزار نمی‌کند. خواستم بیشتر در تیم‌ملی باشم و به خاطر همین والیبال را انتخاب کردم. برخی از اینکه من هم می‌توانم در فوتبال باشم هم در والیبال تعجب می‌کردند اما نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم ولی شرایط فیزیکی‌ام طوری است که در هر دو توانستم خودم را نشان بدهم.

* فکر می‌کردم سطح والیبال از فوتبال بالاتر است؛ اما اینطور نبود

همیشه فکر می‌کردم سطح والیبالی‌ها باید خیلی بالاتر از فوتبال مخصوصا در زمینه تیم‌ملی باشد اما وقتی به اردو آمدم و این دو را با هم مقایسه کردم واقعا چیزهایی دیدم که ترجیح دادم فعلا دست نگه دارم. در حال حاضر تیم‌ملی والیبال تحت کنترل کسانی است که بهانه‌هایی برای کارهایشان می‌آورند که فقط خود را قانع می‌کنند و دلایل منطقی‌ای برای رفتارهایشان دیده نمی‌شود. قانون و ضوابط خاصی وجود ندارد و در مورد تمام تصمیمات گرفته شده جای بحث خیلی زیادی باقی گذاشته‌اند.

 مریم یکتایی,بیوگرافی مریم یکتایی,اینستاگرام مریم یکتایی

* فعلا تمرکزم روی فوتبال است

لیگ والیبال کمتر از یک ماه دیگر باید شروع شود اما مشخص نیست که چند تیم در آن حضور دارد و یا حامیان مالی چه کسانی هستند. بازیکنان تکلیف مشخصی ندارند و این اوضاع برای یک ورزشکار اصلا مناسب نیست. از طرف دیگر فوتبال 12 تیم دارد که وضعیت بهتری دارند اما واقعا بچه‌های فوتبالی نسبت به والیبالی‌ها دیده نمی‌شوند. رسانه‌ها مدت‌هاست تمرکز کرده‌اند روی والیبالیست‌های دختر در حالی که هم از نظر سطح کیفی بازیکنان و هم از نظر سازماندهی مسابقات فوتبال در سطح بالاتری قرار دارد.

* از فوتبال خداحافظی نکرده‌ام

گفته می‌شد که من از فوتبال خداحافظی کرده‌ام اما این موضوع برمی‌گردد به مصاحبه‌ای که از من زده شد و برخی برداشت اشتباه کردند. من گفته بودم چرا در این سن باید خداحافظی کنم؟ در حالی که این برداشت شده بود که من گفته‌ام در این سن قصد خداحافظی دارم. در هر صورت من دوست دارم بمانم و تلاشم را هم برای فوتبال و هم برای والیبال به کار بگیرم اما آینده مشخص می‌کند که در کدام ثابت بمانم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید