پ

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک؛اسامی مصدومان + عکس

رییس پلیس راه مازندران گفت: واژگونی اتوبوس ولوو در سوادکوه تا کنون 12 کشته و ۱۵ مجروح بر جا گذاشت.
سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک؛اسامی مصدومان

سرهنگ قدمی افزود: حوالی ساعت ۱۸:۵۰ در کیلومتر ۲۵ محور سوادکوه استان مازندران یک دستگاه اتوبوس ولوو با ۳۰ مسافر در محدوده تونل دوگل در کنار جاده به دلیل نامعلومی واژگون شد.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه ۱۳ تن کشته و ۱۵ تن مجروح شدند.

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به این که اتوبوس مذکور متعلق به تعاونی سیر و سفر بوده که از تهران به گنبد در حال حرکت بود، گفت: علت این حادثه هم اکنون در دست بررسی است.

به گفته وی راننده اتوبوس زنده است.

اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه اعلام شد

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

فرماندار شهرستان سوادکوه نیز در همین رابطه گفت: انتقال مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه به بیمارستان زیراب صورت گرفته است.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمامی نیروهای امدادی استانی همراه با اورژانس، هلال‌احمر، پلیس‌راه و نیروهای انتظامی در حال آماده‌باش برای خدمات‌رسانی به مسافران اتوبوس واژگون‌شده در محور سوادکوه هستند، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی مصدومان که حدود ۲۳ نفر هستند به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کرده‌اند.

وی افزود: جنازه ۱۲ تن از فوت‌شدگان این حادثه حمل شده است و از آنجایی که یکی از فوتی‌ها قابل شناسایی نیست، هنوز مشخص نیست که تعداد فوتی‌ها ۱۳ یا ۱۲ نفر باشد.

توحیدی تصریح کرد: در مجموع ۱۵ دستگاه آمبولانس از هلال‌احمر و اورژانس در این حادثه به ارائه خدمات پرداختند.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران نیز گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر از آنها کودکان زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

زکریا اشکپور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  در ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه امشب خبر حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه به مرکز ارتباطات اورژانس مازندران اعلام شد.

وی افزود: آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس ورسک، پل سفید، زیراب و یک آمبولانس پشتیبان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ساری، به همراه دو دستگاه آمبولانس، از پایگاه‌های فیروزکوه و ۳ دستگاه آمبولانس از هلال احمر به محل حادثه در منطقه دوگل اعزام شدند.

اشکپور تصریح کرد: بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بعد از تونل دوم ورسک ۱۲ نفر جان باختند که نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر مصدوم شدند که ۱۴ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند که تمامی مصدومان به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز از جان باختن دو کودک در واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد و گفت: پیکر جان‌باختگان در حادثه واژگونی اتوبوس، به ساری منتقل می‌شود.

علی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۲ فوتی بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بر جای مانده است که دو نفر از کشته‌شدگان کودک هستند.

وی با اعلام این‌که اجساد فوت‌شدگان به زیراب منتقل شده است، تصریح کرد: این پیکرها پس از شناسایی و تشخیص هویت به ساری منتقل می‌شوند.

عباسی تصریح کرد: در حال حاضر تشخیص هویت و علت فوت در بیمارستان شهدای زیراب صورت می‌گیرد و به دلیل این‌که نگهداری اجساد در زیراب امکان‌پذیر نیست، این اجساد به ساری منتقل می‌شوند.

وی درباره اعلام اسامی فوت‌شدگان و مصدومان این حادثه اظهار کرد: به محض تشخیص هویت اسامی فوت‌شدگان اعلام می‌شود.

هلال‌احمر مازندران نیز از اتمام عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا، هلال احمر مازندران اعلام کرد: عصر امروز یکشنبه ۱۴ آبان یک دستگاه اتوبوس تهران به گنبدکاووس دچار سانحه شد و تعدادی از هموطنان کشته و زخمی شدند.

این اتوبوس که از تعاونی ٧ اعزام شده بود، در منطقه ورسک در محور سوادکوه در پی از دست دادن تعادل و برخورد به دیواره، از پهلو در جاده واژگون شد و بر اثر آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام این خبر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان(eoc)، بالافاصله سه تیم عملیاتی از پایگاه‌های جوارم، گدوک و ارفع‌ده به منطقه اعزام شدند.

با توجه به وخامت اوضاع و گسترده بودن ابعاد این حادثه، سه تیم عملیاتی از شهرستان سوادکوه و یک تیم از شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر، جویبار، نکا، بندپی و سه تیم از ستاد جمعیت استان با آمبولانس و تجهیزات کامل به سرپرستی معاون امداد و نجات جمعیت استان به منطقه اعزام شدند.

با توجه به تلاش نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر همراه با سایر عوامل امدادی برای امدادرسانی و نجات مسافران، گزارش‌های تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود.

در پایان این گزارش آمده است: با تلاش بی‌وقفه نجاتگران جمعیت هلال احمر و سایر عوامل امدادی، عملیات امدادرسانی و اعزام مصدومان حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران- گنبد به مراکز درمانی به اتمام رسیده است.

گزارش دیگری نیز حاکی است که اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در  سوادکوه اعلام شد.

شبکه خبر سیما، اسامی مصدومان این حادثه را به شرح زیر اعلام کرد:

مریم براری، پارمیس آزموده، مهرانه مصطفوی، سیدحسین موسوی، موسی محمدخانی، فاطمه و صفیه کوهکن، آتنا حسن‌پور، حسن حسنی، محمود فرجی، علی زارعی، عبدالعزیز صحنه، اعظم جهان‌تیغ، عشرت فصلی، اقبال صارانی، حسن زمانی، جلال غفاری، مهدی کهنسال، عبدالرحمان آرش، فاطمه حسینی، رضا آهنگر، عیسی جهان‌تیغ و معصومه حسن‌پور.

هویت یکی از مصدومان تاکنون مشخص نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز از آمادگی بیمارستان‌های استان برای پذیرش مصدومان حادثه محور سوادکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا، فرزاد گوهردهی به خبرنگاران گفت: در این حادثه تاکنون ۱۲ نفر کشته و ۲۳ نفر مجروح شده‌اند و حال برخی از مصدومیا نیز وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: به دستور دکتر موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر روحانی‌زاده معاون درمانی دانشگاه و دکتر صالح طبری مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های استان در محل حادثه حضور دارند و همچنین بیمارستان‌های شهدای زیراب، رازی قائم‌شهر و امام خمینی(ره) ساری جهت پذیرش و  مداوای مصدومان در آمادگی کامل به‌سر می‌برند.

منبع: میزان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید