هتل ها باید بتوانند پذیرای ازدواج های موقت باشند

Hotelsshouldbeabletoreceivetemporarymarriages
ب

به دلیل قوانین سختگیرانه, توریست ها به اقامتگاه های غیر مجاز می روند

رئیس اتحادیه هتل‌داران در خصوص وضعیت هتل‌ها در سال جاری گفت: متاسفانه ما سال خوبی را پشت سر نگذاشتیم آلودگی هوا، شایعه زلزله و درگیری های دی ماه همگی دست در دست هم دادند که ما یکی از سخت‌ترین سال‌ها را از سر بگذرانیم به همین جهت طی نامه‌ای به معاونت اول رئیس جمهور تقاضای کمک کردیم.

محمد علی فرخ مهر ادامه داد:‌ افرادی که در این صنعت سرمایه‌گذاری می‌کنند معمولا به بانک‌ها مقروض هستند. ما از دولت خواستیم که حداقل شش ماه به این افراد فرصت بدهد تا بتوانند اقساط خود را پرداخت کنند. نکته دیگر آنکه هتل‌ها به دلیل نوع مصرف آب و برق  فیش‌های سنگینی  را دریافت می‌کنند و ما از دولت خواستیم که برای پرداخت هر فیش سه ماه فرصت بدهند.

وی در خصوص افزایش مالیات در سال آینده گفت: دولت اگر بخواهد از بخش گردشگری مالیات بگیرد خودش ضرر می‌کند در تمام دنیا بسته‌های تشویقی برای جذب توریست وجود دارد به طوری که هیچ کشوری به غیر از ایران از مهمانان خارجی خود مالیات ارزش افزوده نمی‌گیرند. این در حالی است که معافیت‌های مالیاتی برای گردشگران به میزان زیادی وجود دارد از طرف دیگر هتل‌ها علاوه بر مسافران درآمدهای جانبی دیگری نیز دارند که ما به خاطر مسائل اسلامی و قانونی نمی‌توانیم آنها را داشته باشیم پس برای تلاش برای رقابت با آنها چاره‌ای جز پایین آوردن نرخ اقامت نداریم.

فرخ‌مهر در خصوص وجود آپارتمان‌های غیرمجاز گفت: متاسفانه یک سری آپارتمان‌های مبله به صورت غیرمجاز به افراد اجاره داده می‌شود که ما با همکاری نیروی انتظامی در حال شناسایی آنها هستیم.

وی در پاسخ به اینکه علت استقبال از این مکان‌های غیرمجاز چیست؟ گفت: در هتل‌ها یک سری قوانین دست و پاگیر وجود دارد که بعضا برخی از آنها تندروی است و بر همین اساس مسافر ترجیح می‌دهد برای اینکه آزادی عمل بیشتری داشته باشد، بتواند از ماهواره استفاده کند و بدون شناسنامه و هر گونه بازخواستی به راحتی اتاق کرایه کند به سوی این اماکن غیرمجاز کشیده می‌شود.

فرخ مهر ادامه داد: در شرع و دین اسلام ازدواج انقطاعی مجاز و شرعی دانسته شده است این ازدواج‌ها از طرف یک نفر معمم صورت می‌گیرد و دو نفر نیز به صحت آن شهادت می‌دهند و به زوج برگه ای همراه با امضا و مهر مسجد محل داده می شود اما این افراد نمی‌توانند از هتل‌ها استفاده کنند و برای این کار باید حتما به محضر رفته و برگه رسمی دفترخانه داشته باشند. همین امر سبب می‌شود که این افراد به سمت اقامت‌گاه‌های غیرمجاز بروند.

فرخ‌مهر افزود: وقتی یک کاغذی را امام جمعه یک محله مهر می‌کند و دو نفر شهادت می‌دهند این کاغذ باید مورد قبول باشد زیرا از نظر شرعی این دو نفر باهم ازدواج کردند و نباید مشکلی برای دادن اتاق به آنها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: فرهنگ و جامعه ما ایرانی‌ها کاملا خاص است و مردمان دیگر کشورها نیز رسوم خاص خودشان را دارند اگر بخواهیم مهمانوازی کنیم و از حضور مهمانان خارجی به دلیل برخی آزادی‌ها در اقامت‌گاه‌های غیرمجاز خودداری کنیم باید دست هتل‌داران را برای سرویس‌دهی به افراد خارجی باز بگذاریم.

وی در خصوص برگزاری جشن‌ها در هتل گفت: هر هتل نرخ پیشنهادی خود را برای برگزاری جشن و سمینار و همایش به اتحادیه اعلام می‌کند و بعد از آن اتحادیه با کار کارشناسی آن رقم‌ها را تایید یا رد می‌کند اما در صورت هر گونه انتقاد و یا شکایات، اتحادیه به این مسئله ورود خواهد کرد به طوریکه در سال جاری ۵۰ پرونده به ما ارجاع شد که همگی در اتحادیه حل شد و کار به تعزیرات نرسید.

 

ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.