انگلیس در جلوگیری از حمله به سفارت کوتاهی کرد

۵۴۶۵۴
ب

ایسنا: علی اکبر ولایتی پس از دیدار با رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در جمع خبرنگاران در مورد حمله به سفارت ایران در انگلیس اظهار کرد: قطعا دولت انگلیس مسوول حفظ امنیت هیات‌های نمایندگی سیاسی در این کشور از جمله سفارت ایران در لندن است و این‌ها در جلوگیری از هجوم چند نفر از اراذل و اوباشی که تعیین شده بیگانگان هستند کوتاهی کردند.

وی افزود: هیچ بعید نیست که این‌ها در ارتباط با برخی از جریان‌ها در انگلیس باشند؛ لذا دولت و پلیس انگلیس اگر می‌خواست می‌توانست جلوی هجوم چند نفر اوباش را برای حمله به سفارت ایران را بگیرد و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی همچنین با اشاره به دیدارش با رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اظهار کرد: در این دیدار در مورد مسائل منطقه و کمک‌های انسانی که باید صورت بگیرد، گفت‌وگو کردیم و رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز تاکید کرد که برای بازسازی و کمک‌های انسانی به سوریه، عراق و یمن آمادگی کامل دارند تا کارهای‌شان را تسریع بخشیده و تقویت کنند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین بیان کرد: با یکدیگر توافق داریم که راه حل مشکلات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا نظامی نیست و سیاسی است.

وی ادامه داد: در واقع برای بازسازی این کشورهایی که توسط دشمنان تخریب شده‌اند حتما صلیب سرخ و هلال احمر کمک می‌کند. جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی دارد تا از طریق سازمان‌های بین‌المللی کمک‌های انسانی خود را به مردم ستمدیده یمن بفرستد و این قول را به ما داده‌اند تا تلاش‌شان را برای کمک به بازگشت آوارگان به خانه‌های‌شان انجام دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.