خدمت سربازی، دردسر ستاره کره‌ایِ تاتنهام

۱۶۱۴۲۳۲_۵۶۰
ب

وبسایت نود: شاید تاتنهام برای دو سال از داشتن ستاره کره ای خود محروم شود.

به نقل از سان، همه ی مردان کره ای تا قبل از رسیدن به سن ۲۸ سالگی، موظف هستند ۲۱ ماه خدمت سربازی را سپری‌ کنند. سون در جولای سال آتی به این سن خواهد رسید و اگر قرار باشد به این قانون در مورد او عمل شود، او فصل های ۲۰-۲۰۱۹ و ۲۱-۲۰۲۰ را از دست خواهد داد.

عملکرد کره جنوبی در رقابت های جام جهانی، شاید سون را با معافیت مواجه کند. دولت کره جنوبی پیش از این نیز‌ سابقه معاف کردن ورزشکاران موفق خود را داشته است. سان ادعا می‌کند رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی، جامی که کره در مرحله گروهی آن با آلمان، سوئد و مکزیک هم‌گروه است، می‌تواند پای معافیت سون را امضا کند. البته در صورت ناکامی احتمالی کره در جام جهانی، قهرمانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۷ یا جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ هم می‌تواند برای معافیت وی کافی باشد.

اگر سون بخواهد در بازی های آسیایی برای کره به میدان رود، ۴ بازی ابتدایی فصل آتی اسپرز را از دست خواهد داد. حضور در جام ملت های آسیا نیز لطمه جدی به برنامه های مائوریسیو پوچتینو وارد خواهد کرد. این رقابت ها در ژانویه و فوریه سال آتی برگزار خواهد شد؛ بازه ای شلوغ در تقویم بازی های داخلی تاتنهام.

البته تاتنهام احتمالا غیبت کوتاه مدت سون را به فقدان دو ساله وی ترجیح خواهد داد. او در این فصل ۱۸ گل برای تاتنهام به ثمر رسانده و موجب تمجید هم تیمی هایش شده است‌. دله آلی در مورد او می‌گوید:

دیدن گلزنی او و این که نقشی به این مهمی را در تیم ایفا می‌کند، لذت بخش است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.