حمله هوایی ترکیه به شمال اربیل؟

۱۶۱۴۳۳۷_۳۷۶
ب

ایرنا: برخی رسانه های عراقی از حمله هوایی ترکیه به مناطق مرزی در شمال استان اربیل عراق خبر می دهند.

خبرگزاری سومریه نیوز عراق از قول شاهدان عینی اعلام کرد جنگنده های ترکیه مواضع حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در مناطق مرزی استان اربیل عراق را بمباران کردند.

این خبرگزاری به نقل از شاهدان عینی در منطقه سیدکان نوشت: چهار فروند جنگنده ترکیه به مواضع نیروهای مسلح پ.ک.ک در مناطق مرزی سیدکان در استان اربیل حمله کردند.

این افراد گفتند بمباران بیش از یک ساعت داشته اما میزان تلفات یا خسارت ناشی از آن هنوز مشخص نیست.
سومریه نیوز به نقل از منابع خود نوشته که نیروهای زمینی ترکیه دو ماه است وارد خاک عراق در این منطقه شده اند تا مواضع این گروه مسلح را مورد حمله قرار دهند.

درعین حال به گزارش ایرنا منابع مستقل و مقامات عراقی هنوز در این خصوص اظهارنظری نکرده اند.

موضوع احتمال مداخله نظامی ترکیه در شمال عراق برای آنچه مبارزه با پ.ک.ک خوانده می شود، چندی است در رسانه های عراقی مطرح است اما مقامات دولتی درخصوص نفی یا تایید آن تاکنون اظهارنظری نداشته اند.

پیش تر بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه اعلام کرده بود که در صورت نیاز کشورش علیه نیروهای پ.ک.ک که به عنوان یک سازمان تروریستی آن را می داند در شمال عراق عملیات نظامی تحت عنوان عملیات زیتون۲ انجام خواهد داد.

وی درعین حال گفته بود این عملیات احتمالی با هماهنگی بغداد انجام خواهد شد.

همزمان برخی نمایندگان پارلمان عراق انجام چنین عملیاتی را دخالت آشکار در امور داخلی عراق دانسته و تاکید کرده بودند این امر بویژه در آستانه برگزاری انتخابات (پارلمانی در ۲۲) مخدوش کردن حاکمیت ملی عراق است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.