پ

واکنش تند حامیان فلسطین به توئیت «نیکی هیلی» درباره دخترش+عکس

به دنبال انتشار عکس دختر «نیکی هیلی» نماینده واشنگتن در سازمان ملل در صفحه توئیتر او، این مقام آمریکایی به دلیل بی‌توجهی به شهادت دختر ۲۱ ساله فلسطینی آماج انتقادات حامیان فلسطین در مناطق مختلف جهان  قرار گرفت.

خانم هیلی در توئیتی از ۲۰ ساله شدن دخترش «رینا» خبر داد و نوشت: « کوچولوی ما امروز ۲۰ ساله شد. او بزرگ شده و به شخصی باهوش، مهربان و زیبا تبدیل شده است».


توئیت نیکی هیلی درباره دخترش

انتشار این توئیت بلافاصله واکنش‌های فعالان توئیتر را به دنبال داشت و بسیاری، از نماینده آمریکا به دلیل بی‌توجهی به قساوت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به ویژه شهادت دختران ۲۱ ساله ساکن نوار غزه انتقاد کردند.

جمعه یازدهم خرداد بود که نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت‌های این رژیم، پرستار ۲۱ ساله فلسطینی را به شهادت رساندند. «رزان النجار»، در حین امدادرسانی به فلسطینیان به شهادت رسید.

بسیاری از کاربران از مناطق مختلف جهان، از فلسطین گرفته تا آمریکا، فرانسه و انگلیس، به دلیل حمایت‌های کورکورانه نماینده آمریکا در سازمان ملل از رژیم صهیونیستی و بی‌توجهی او به شهادت فلسطینیان تاکید کردند که دست او به خون دخترانی از قبیل «رزان النجار»آغشته است.

یک کاربر در واکنش به نماینده آمریکا در سازمان ملل، از سه هشتگ «فلسطین را آزاد کنید، جنایات اسرائیل و جنبش تحریم، بایکوت و عدم سرمایه گذاری(در اسرائیل)» استفاده کرد و نوشت: «به دخترت تولدش را تبریک می‌گویم و مطمئنم که از اینکه او یک دختر جوان و زیبا تبدیل شده، به خودت افتخار می‌کنی اما به دلیل حمایت‌های کورکورانه‌ات از اسرائیل، صدها مادر فلسطینی نمی‌توانند شاهد بزرگ شدن دخترانشان باشند».

کاربر فلسطینی به نام «صحا اسماعیل» خطاب به هیلی نوشت: «می‌خواستم به تو یادآوری کنم که رزان النجار هم تقریبا همسن دختر تو بود. او یک دختر زیبای ۲۱ ساله فلسطینی است که در حمله تک تیرانداز اسرائیلی کشته شد و تو در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه در حمایت از غیرنظامیان فلسطینی را وتو کردی. آیا فکر می‌کنی زندگی دختر تو ارزشش از زندگی رزان بیشتر است؟»

«پاتریک بونویل» کاربر ساکن نیویورک هم خطاب به نماینده کشورش در سازمان ملل نوشت: «رزان هم بزرگ شد و به فرد باهوش و مهربانی تبدیل شده بود. او برای کمک کردن به قربانیان در خودش تردیدی نکرده بود. ۲۱ سالش بود. او می‌توانست بهترین دوست رینا (دختر نیکی هیلی) باشد. تو می‌توانستی او را نجان بدهی اما این کار را نکردی».

یک فرانسوی ساکن پاریس در واکنش به توئیت نیکی هیلی، دو عکس از یک خبرنگار فلسطینی که در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید را منتشر کرد و نوشت: «این خبرنگار هرگز شاهد ۲۰ ساله شدن دخترش نخواهد بود چرا که اسرائیل او را کشت».

«جنا اولبرمان» ساکن انگلیس که مادر دو فرزند است، به شدت به نماینده آمریکا در سازمان ملل تاخت.

او در توئیتر نوشت: «نظرت درباره “کوچولوهای دیگران” که از والدینشان جدا شدند، چیست؟ آنهایی که توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند چطور؟ آیا آنها سزاوار آغوش خانواده‌هایشان نبودند؟»

 

فارس

 

کلیدواژه : فلسطیننیکی هیلی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید