جریمه پیمانکاران متخلف فضای سبز در پی “آبیاری نامناسب”

۵۷۷۰۴۷۷۴-۱
ب

علی محمد مختاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت آبیاری فضای سبز تهران و انتقادات مطرح شده در مورد آبیاری نامناسب در زمان و به میزان نامناسب گفت: سیاستگذاری با سازمان بوستان‌ها و نگهداشت فضاهای سبز با مناطق است و بر اساس بخشنامه‌های صادره از سوی سازمان بوستان‌ها مقرر شده که پیمانکاران فضای سبز در مناطق صرفا از ساعت ۱۸ تا ۶ صبح نسبت به آبیاری فضای سبز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پیمانکارانی که از این بخشنامه سرپیچی کنند در وهله اول جریمه و در صورت تکرار مجددا جریمه نقدی سنگین‌تری می‌شوند، گفت: اگر پیمانکاران به این تذکر دو مرحله‌ای توجه نکنند در مرحله بعدی حتما خلع ید خواهند شد.

مختاری با بیان اینکه برای ما مهم است که نگهداشت فضای سبز در مناطق به خوبی انجام شود و حتما آبیاری در ساعات ذکر شده انجام گیرد، افزود: اگر آبیاری در طول روز انجام گیرد حدود ۵۰ درصد آب در همان ابتدای آبیاری تبخیر می‌شود و باید پیمانکاران، کارگران خود را توجیه کنند چرا که ممکن است در بدنه اجرا کم کاری‌هایی صورت گرفته باشد.

 مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران  همچنین از بازدید سرزده و شبانه کارشناسان فضای سبز خبر داد و گفت: کارشناسان ما بازدید شبانه و سرزده‌ای از نحوه آبیاری فضای سبز دارند تا مبادا در ساعات تعیین شده آبیاری صورت نگیرد.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.