پسر جمشید مشایخی خطاب به سلبریتی ها : با پدرم سلفی نگیرید ! + عکس

جمشید مشایخی در بیمارستان
ب

گلایه پسر جمشید مشایخی از سلبریتی ها

جمشید مشایخی در این مدت یعنی از حدود نیمه تیرماه که در بیمارستان بستری شد و سپس تحت عمل جراحی سختی هم قرار گرفت، هنرمندان و مسئولین بسیاری برای عیادت از او به بیمارستان آمدند. این ملاقات ها خیلی هم بی حاشیه نماند. برخی از کسانی که برای ملاقات جمشید مشایخی به بیمارستان رفته بودند، عکس شان با این هنرمند پیشکسوت را در بیمارستان در شبکه های مجازی گذاشتند و به همه گفتند چه کرده اند و البته در این میان برخی هم چنین نکردند که تعدادشان هم کم نیست.
در ابتدای گفت وگو سام مشایخی فرزند جمشید مشایخی از برخورد چند تن از هنرمندانی که عکس پدرش را در حالت نه چندان مناسبی منتشر کردند، انتقاد کرد و گفت: ما مخالف حضور هنرمندان در بیمارستان برای عیادت از پدر نیستیم. بلکه به شدت موافق آن هستیم زیرا که وقتی این هنرمندان به خصوص جوان ها به دیدن پدر می آیند، بسیار خوشحال می شود و حتی به گفته خودش بر روند درمانش هم تاثیر مثبت گذاشته است. اما بحث اینجاست که آیا واقعا عیادت از بیمار زمان ندارد؟

او ادامه داد: همه این هنرمندانی که تاکنون برای عیادت از پدر آمده اند مانند خواهران و برادران من بوده و برایم عزیز هستند، با این حال وقتی شرایط را برای حضور آنها مهیا کرده ایم و پذیرای آنها هستیم، توقعی هم از آنان داریم که شرایط پدر را درک کنند و با انتشار این چنین عکس هایی باعث نگرانی زیادتر نشوند. من منظورم عکس خاصی است که احتمالا همه آن را دیده اند و می دانم تا زمانی که عمر داشته باشم و آن عکس را ببینم حالم بد می شود و دلگیر می شوم وگرنه دیگر عکس ها عالی است و اگر باز هم کسی می خواهد برای عیادت بیاید قدمش بر چشم ما جای دارد و می دانیم که ملاقات کردن از بیماری در بیمارستان کاری دلی است و نه اجباری.

فرزند جمشید مشایخی با اشاره به شرایط بیمه درمانی هنرمندان، درباره وضعیت حمایتی و هزینه های درمانی این هنرمند در بیمارستان بیان کرد: بیمه هنرمندان مشکل بزرگی که دارد این است که هنرمندان به جهت آنکه چهره هایی شناخته شده هستند به شرایط مخصوصی برای درمان احتیاج دارند. بنابر این پدر نمی توانستند از بیمه عمومی خود استفاده کنند و باید شرایط ویژه ای برایشان ایجاد می شد. به همین دلیل فعلا خانه سینما

جمشید مشایخی در بیمارستان جمشید مشایخی در بیمارستان جمشید مشایخی

حال جمشید مشایخی بهتر است

سام مشایخی درباره وضعیت جسمانی پدرش عنوان کرد: خدا را شکر حال پدر خیلی بهتر است و می تواند به راحتی گفتگو کند با این حال پزشکان به دلیل فضای کنترل و مراقبت در بخش آی سی یو ترجیح می دهند وی همچنان در این بخش باقی بماند.
وی با اشاره به عیادت هنرمندان از پدرش اظهار کرد: هر عزیزی که به دیدن پدرم آمده است اعم از هنرمند و افراد عادی اینقدر مفید بوده و به پدرم روحیه داده است که من دست تک تک آنها را می بوسم.
مشایخی با اشاره به هنرمندانی که به تازگی از پدرش عیادت کرده اند، گفت: علی دهکردی، امین حیایی، محمدرضا گلزار، امین تارخ، پوری بنایی از جمله هنرمندانی بودند که در یکی دو روز اخیر به دیدن پدرم آمدند.

جمشید مشایخی: وقتی می‌میرم که نخواهم زنده بمانم

جمشید مشایخی به آرمان می گوید: آدم‌ها وقتی می‌میرند که دیگر نخواهند زنده بمانند. سال‌ها رنج بردم و مرارت‌های بسیار کشیدم و هرگز از رسالت خود قدمی عقب نایستادم.
مصاحبه «آرمان» با جمشید مشایخی قبل از بستری شدن در بیمارستان:
 این جایگاه شایسته اجتماعی و مقام رفیع هنری چه مسئولیت‌هایی را برای شما به‌همراه داشته است؟
تلاش برای تعالی و سربلندی فرهنگ ملی ایران که دربردارنده کلیه شئونات اخلاقی و هویت قومی و شخصیت انسانی ملت ایران است به‌عنوان یگانه هنر زیستن در جامعه که به انسان ایرانی وجاهت اجتماعی و شخصیت اخلاقی می‌بخشد، از آغاز کارم تا امروز انگیزه و عشقی بود که مرا پایدار و زنده نگه داشت.
چون آدم‌ها وقتی می‌میرند که دیگر نخواهند زنده بمانند. سال‌ها رنج بردم و مرارت‌های بسیار کشیدم و هرگز از رسالت خود قدمی عقب نایستادم.
در صورت امکان آن نکاتی از زندگی‌تان را که فکر می‌کنید برای مردم آموزنده و مفید است برایمان بازگو کنید.
آن زمان که من عاشق شدم، عشق معنا و هویت و احترام خاصی داشت. اما امروز مقام عشق را تا حقارت هوس کوچک کرده‌اند.
همیشه به‌گونه‌ای زیسته‌ام که سرم بالا باشد و برای چیزی از کسی عذرخواهی نکنم.
چه چیز در زندگی بیش از همه رویدادهای تلخ شما را آزرده می‌کند و می‌رنجاند؟
بدترین رفتار انسان دروغ و تظاهر است و متاسفانه جامعه ما به این نازیبایی‌ها و رفتارهای ناپسند سخت آلوده شده است. گریزانم از آدم‌هایی که به آنچه نیستند تظاهر می‌کنند و در جمع مردم را فریب می‌دهند و در خلوت کار دیگر می‌کنند.
 وضعیت فعلی و چشم‌انداز آینده سینمای ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟
افراد ناآشنا به هنر با دیدگاه‌های غیرهنری و کاسب‌مابانه با در اختیار داشتن امکانات و منابع بسیار، به تولیدات بی‌‌‌ضابطه و بی‌‌‌مایه می‌پردازند و هنر را به ابتذال و جامعه را به مرز فروپاشی و تباهی می‌کشانند، انگیزه و ذوق و اشتیاق سینماگران دلسوز و دردآشنای سینمای ما، هنرمندان بزرگی چون ناصر تقوایی و بهرام بیضایی را برای ادامه فعالیت‌های هنری‌شان از بین برده و آنها را دلسرد و مأیوس خانه‌نشین و یا غربت‌نشین می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.