درگیری لفظی ده نمکی و مادر پگاه آهنگرانی

در پی اعلام حکم پگاه آهنگرانی، بازیگر سینمای ایران، مسعود ده نمکی، کارگردان سینما گفته است که خانم آهنگرانی به دلیل ساختن مستندی درباره او بازداشت نشده بود.

به گزارش فانیگما : به نقل از جام، ده‌نمکی گفته است که آهنگرانی را برای ساختن مستند علیه من دستگیر ‌نمی‌کنند.

 

پاسخ آقای ده نمکی به اظهاراتی است که از منیژه حکمت، کارگردان و تهیه کننده سینما و مادر پگاه آهنگرانی نقل شده بود که در آن به نقش آقای ده نمکی در پرونده خانم آهنگرانی اشاره می شد.

 

پگاه آهنگرانی دو سال پیش بازداشت شد که پس از اندک مدتی به صورت مشروط و با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. دو روز پیش خانم حکمت گفت که فرزندش در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده، اما بازداشت نشده است.

 

در گفت و گوی منتسب به خانم حکمت که متن آن بر روی وبسایت آریا منتشر شده بود آمده است: “مسعود ده نمکی پیرامون همان ماجرای ۲ سال پیش این کار را کرده است. ده نمکی دست از سر من و خانواده ام بر نمی دارد.”

 

مسعود ده نمکی در متنی که در وبلاگ خود منتشر کرده، نوشته است: “خانم منیژه حکمت مادر پگاه آهنگرانی در مصاحبه خود این دستگیری را به شکایت بنده از پگاه آهنگرانی به خاطر ساخت مستند ده نمکی ها ربط داده بود. طنز قصه آنجاست که همین خانم حکمت چند سال پیش تماس گرفت و گفت دخترم می خواهد مستندی درباره علت استقبال شگرف مردم از اخراجی ها بسازد و از شما درخواست همکاری و مصاحبه دارد.”

 

سه گانه اخراجی‌ها ساخته مسعود ده نمکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ سینمای ایرانی بوده است.

 

مستند “ده‌نمکی‌ها” ساخته پگاه آهنگرانی دو سال پیش از تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی پخش شد.

 

او سال گذشته برای بازی در فیلم در بند، ساخته پرویز شهبازی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

 

آقای ده نمکی با اشاره به این جایزه در وبلاگ خود نوشته است: “در مملکتی که به بازیگر به قول خودشان موج سبزی در جشنواره فجرش فارغ از سلایق و پرونده ها سیمرغ می دهند و رسوایی را ندیده می گیرند، اگر به خاطر ساختن مستند علیه ده نمکی جایزه ندهند حتما دستگیر هم نمی کنند و جالب سکوت دستگاههای مسئول است که به جای اعلام اتهام فرد، برای حفظ آبروی او حاضر است خانم حکمت پشت اسم بنده پنهان شود.”

 

حکم یک سال و نیم زندان خانم آهنگرانی در دادگاه بدوی صادر شده است و خانم حکمت گفته است که دخترش حتما تقاضای تجدید نظر خواهد کرد.

 

گفتنی است جرم پگاه آهنگرانی همکاری با برخی رسانه های غربی که فعالیت با آنها غیرقانونی می باشد اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *