نانو حافظه هوآوی مشابه microSD کوچک‌تر اما جادارتر

۰
ب

هوآوی همزمان با رونمایی از گوشی‌های سری Huawei Mate 20، نوع جدیدی از کارت ذخیره‌سازی برای گوشی  را معرفی کرده که موسم به کارت «حافظه نانو» یا NM (Nano Memory) است

به تازگی اولین بنچمارک این کارت انجام شده و طی آن یک کارت ۱۲۸گیگابایتی حافظه نانو از لحاظ بازده عملکرد با کارت microSD مقایسه و ثابت شده که بازده کارکردی این دو با هم مشابه است ولی یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های حافظه نانو این است که ۴۵درصد کوچک‌تر از کارت‌های microSD است و طوری طراحی شده تا مناسب شکاف نانو سیم‌کارت گوشی‌های هوشمند است.

01-4.jpg

طبق ادعای سایت روسی Hi-Tech، کارت‌ حافظه نانو هوآوی از پروتکل ذخیره‌سازی eMMC 4.5 استفاده می‌کند و دارای نرخ سرعت UHS-I (U3) است که به معنی حداکثر سرعت خواندن ۹۰مگابایت‌برثانیه و حداقل سرعت نوشتن ۳۰ مگابایت‌برثانیه خواهد بود.

در آزمایش شبیه‌سازی‌شده بنچ A1 SD، این کارت توانست به متوسط سرعت خواندن ۷۰مگابایت‌برثانیه و متوسط سرعت نوشتن ۷۳مگابایت‌برثانیه دست پیدا کند. در یک آزمایش واقعی که شامل کپی فیلمی به حجم ۶٫۷گیگابایت از حافظه داخلی گوشی به کارت حافظه نانو بود، فقط یک دقیقه و ۳۳ ثانیه زمان نیاز بود تا این عملیات کامل انجام شود که معادل سرعت ۷۲مگابایت‌برثانیه است.

03-2.jpg

در حال حاضر دو گوشی هوشمند هوآوی وجود دارند که از کارت‌های حافظه نانو پشتیبانی می‌کنند که مدل‌های Huawei Mate 20 و Huawei Mate 20 Pro هستند. با اینحال و با توجه به اینکه کارت‌های حافظه نانو می‌توانند در همان شکاف نانو سیم‌کارت قرار بگیرند، هوآوی می‌تواند با به‌روزرسانی firmware، پشتیبانی دیگر گوشی‌های خودش را از حافظه نانو گسترش دهد.

در حال‌حاضر تنها نسخه ۱۲۸گیگابایتی این کارت حافظه در روسیه عرضه شده، اما هوآوی اعلام کرده که ظرفیت کارت‌های حافظه نانو به ۲۵۶گیگابایت خواهد رسید.

منبع: Huawei

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *