دختر بریتانیایی که به داعش پیوسته بود باردار است و می‌خواهد برگردد+عکس

شمیمه بیگم
ب
یکی از سه دختر محصل بریتانیایی که در سال ۲۰۱۵ به داعش در سوریه پیوستند، در مصاحبه‌ای گفته که از کار خود پشیمان نیست اما می‌خواهد به بریتانیا برگردد.

دختر بریتانیایی که به داعش پیوسته بود باردار است و می‌خواهد برگردد

شمیمه بیگم که اکنون ۱۹ ساله است، در مصاحبه با روزنامه تایمز بریتانیا درباره “سرهای بریده” در سطل‌های آشغال حرف زده، اما گفته این تصاویر او را نترسانده است.

شمیمه بیگمباردار شدن شمیمه بیگم

او که اکنون در یکی از اردوگاه‌های پناهجویان در سوریه ساکن است گفته که در ماه آخر بارداری است و می‌خواهد برای زایمان به کشورش برگردد.
شمیمه بیگم می‌گوید دو بچه دیگر هم به دنیا آورده که هر دو مرده‌اند.
او در این مصاحبه درباره یکی از دو دوستش که با هم بریتانیا را ترک کردند و بعدا در بمباران کشته شد هم توضیح داده است. از سرنوشت دختر سوم خبری در دست نیست.
شمیمیه بیگم که ساکن شرق لندن بود هنگام فرار و پیوستن به داعش ۱۵ سال داشت.
او و دو دوست و هم‌مدرسه‌ایش که یک روز به والدینشان گفتند با هم بیرون می‌روند، از فرودگاه گتویک در جنوب لندن به ترکیه پرواز کردند و توانستند از مرز سوریه وارد این کشور شوند.
بعد از رسیدن به رقه که در آن زمان پایگاه اصلی داعش در سوریه محسوب می‌شد، شمیمه بیگم در خانه‌ای ساکن شد که دختران “در انتظار بخت” دیگری هم در آنجا بوده‌اند.
او به تایمر گفته “می می‌خواستم با یک رزمنده انگلیسی‌زبان بین ۲۰ تا ۲۵ سال ازدواج کنم.”
ده روز بعد شمیمه بیگم به عقد یک هلندی ۲۷ سال تازه‌مسلمان در می‌آید. او از آن زمان با همین مرد بوده تا این که حدود دو هفته پیش هر دو از شهر باغوز، آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه، فرار می‌کنند.
هنگام خروج شوهرش خود را تسلیم یکی از گروه‌های مسلح سوری می‌کند و خودش اکنون یکی از ۳۹ هزار پناهجویی است که در اردوگاهی در شمال سوریه سکونت دارند.
شمیمه بیگم
شمیمه بیگم در پاسخ به این سوال که آیا تجربه زندگی او در رقه انتظارات قبلی او را برآورده کرده، گفت: “بله، مطابق انتظارم بود. فرقی با زندگی معمولی نداشت. آنچه آنها در ویدیوهای تبلیغاتی خود نشان می‌دهند… در واقع زندگی معمولی است.”
او گفته از دیدن اولین سر بریده در سطل به هیچ وجه نترسیده است: “مال جنگجویی بود که در میدان جنگ اسیر شده بود، یکی از دشمنان اسلام… به این فکر می‌کردم که اگر دستش به زنان مسلمان می‌رسید با آنها چه می‌کرد.”
“من الان همان دختر ساده‌لوح ۱۵ ساله نیستم که چهار سال پیش از بتنال گرین (محله‌ای در لندن) گریخت… من از آمدن به اینجا پشیمان نیستم.”
با وجود این شمیمه بیگم گفته است که سرکوبی که در آنجا با آن روبرو شده او را شگفت‌زده کرده و افزوده به پایان رسیدن دوره “خلافت” داعش را احساس کرده است.
منبع: بی بی سی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *