پ

3 حرکت عجیب اوباما در مراسم نلسون ماندلا+ تصاویر

مراسم تشییع جنازه نلسون ماندلا به دردسری برای رئیس جمهور ایالات متحده تبدیل شد.

فانیگما :   باراک اوباما نخستین رئیس جمهور سیاه پوست ایالات متحده روز گذشته در مراسم تشییع جنازه نلسون ماندلا رهبر جریان آزادی بخش آفریقای جنوبی شرکت و سخنرانی مملو از احساسی هم ایراد کرد. با اینهمه حرکت های آقای رئیس جمهور در این مراسم مورد انتقادهای فراوان قرار گرفته است. نخستین حرکت آقای رئیس جمهور که موجی از انتقادها را در میان بخصوص جمهوری خواهان به دنبال داشت دست دادن وی با رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا بود. کاخ سفید در واکنش به اقدام دیروز باراک اوباما اعلام کرد که دست دادن روسای جمهور آمریکاو کوبا از قبل برنامه ریزی نشده بود.به گزارش  خبرگزاری فرانسه، ” بن رودس”، مشاور امنیتی باراک اوباما در این باره گفت که دست دادن رئیس جمهور آمریکا با رائول کاسترو همتای کوبایی وی در جریان مراسم و یژه نلسون ماندلا در سووتو، ازقبل برنامه ریزی نشده بود.بنابر این گزارش، کوبا و آمریکا از سال 1961 میلادی تاکنون روابط سیاسی ندارند.درهمین حال یک پایگاه اطلاع رسانی دولتی کوبا این دست دادن روسای جمهور آمریکا و کوبا را آغازی برای پایان دادن به تنش میان واشنگتن و هاوانا اعلام کرد.

دومین حرکت باراک اوباما در این مراسم که مورد انتقاد بسیاری از رسانه های خبری قرار گرفته است به زمانی تعلق دارد که رئیس جمهور اوباما دوشادوش نخست وزیر دانمارک و البته دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان در حالی که به پهنای صورت لبخند می زند در حال عکس یادگاری گرفتن با موبایل خویش است . نکته قابل توجه در این عکس شرکت نکردن بانوی اول امریکا در این حرکت خودپسندانه است . میشله اوباما در حالی که کنار همسرش نشسته است در این عکس شرکت نکرده و چهره مغمومی هم به خود گرفته است و منتقدان اوباما با توهین آمیز خواندن این حرکت رئیس جمهور به او تذکر داده اند که مراسم تدفین نلسون ماندلا جای عکس یادگاری انداختن نیست آقای رئیس جمهور .

در ادامه خوش و بش های آقای رئیس جمهور با نخست وزیر دانمارک تصویری دیده می شود که بانوی اول امریکا جای خود را با باراک اوباما عوض کرده و بدین ترتیب کنار خانم نخست وزیر و مابین او و اوباما نشسته است. با این که ترتیب این عکس ها مشخص نیست اما بسیاری از رسانه ها ادعا می کنند که میشله اوباما از گپ و گفتگوهای آمیخته به شادی همسر خود با خانم نخست وزیر سخت عصبانی شده است .

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x