پ

جنتی: وی چت بسیار مفید است

وی درباره رفع فیلتر از وی چت گفت: این مسئله برعهده کمیته تعیین مصادیق است که ما باید آن را زیر نظر مرکز ملی فضای مجازی ببریم و در آنجا در این باره تصمیم‌گیری دوباره شود.
http://funigma.com/wp-content/uploads/2013/12/janati_3905152.jpg
وزیر ارشاد با بیان اینکه دیگر ممنوع القلم نداریم گفت: ما اکنون کتاب را می‌بینیم و نه شخصی که آن را نوشته است.

به گزارش فانیگما : به نقل از فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره ممنوع‌القلم‌ها گفت: ما دیگر ممنوع‌القلم نداریم، افراد زیادی بودند که به خاطر خودشان نمی‌شد کتابهایشان چاپ شود اما هم‌اکنون کتاب را می‌خوانیم و سپس آن را چاپ می‌کنیم.

وی افزود: ما الآن هیچکس را ممنوع‌القلم نمی‌دانیم، ما کتاب را می‌بینیم و نه شخصی که آن را نوشته است.

وزیر ارشاد در پاسخ به اینکه آیا دولت با باز کردن انجمن صنفی  منحله روزنامه نگاران موافق است یا خیر،‌ گفت: اصل ماجرای انجمن صنفی متعلق به وزارت کار است و یک بحث صنفی است، بحث پلمپ آن نیز به خاطر شکایتی است که وزارت اطلاعات کرده است و احساس می‌کنیم با رویکرد جدید وزارت کار، وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد مجموعاً‌ فضایی ایجاد شده که به زودی شاهد تشکیل مجمع عمومی صنفی خواهیم بود.

به نوشته ی فارس، جنتی درباره بحث ازدیاد نسل که توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است، گفت: باید در این زمینه کار فرهنگی صورت بگیرد و ما دنبال آن هستیم، نظر مبارک مقام معظم رهبری این است که ما نباید درباره محدود کردن نسل فعالیت کنیم چرا که نسل ما در حال پیر شدن است و تعداد جوانان ما کم می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اظهار نظر اعضای مؤتلفه درباره اینکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران محل فتنه‌گران بوده است،‌ گفت: بروید و این را از خودشان بپرسید من این را از شما شنیدم.

وی درباره فیلتر وی چت گفت: دولت در خصوص بحث وی چت نظر خاصی مطرح نکرده است اما برخی از وزرای دولت معتقد بودند که می‌توان بخش‌های مضر وی چت را فیلتر کرد چرا که وی چت یک وسیله ارتباطی بسیار مناسب است.

وی درباره رفع فیلتر از وی چت گفت: این مسئله برعهده کمیته تعیین مصادیق است که ما باید آن را زیر نظر مرکز ملی فضای مجازی ببریم و در آنجا در این باره تصمیم‌گیری دوباره شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید