خانه / خبر / رویدادهای ایران / محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد ! + عکس و جزئیات

محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد ! + عکس و جزئیات

سرپرست دادسرای امور جنایی از قتل همسر شهردار سابق تهران به دست خود نجفی خبر داد

نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد

سرپرست دادسرای امور جنایی از قتل همسر شهردار سابق تهران به دست خود نجفی خبر داد.

محمد شهریاری در گفت وگویی گفت: آقای نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد و به دلیل اختلافات خانوادگی آن را به قتل رسانده است.

پیش از این قاضی شهریاری اظهار کرد: بر اساس اطلاعات موجود همسر نجفی که زن جوانی بود در خانه مسکونی خود در منطقه سعادت آباد به قتل رسیده است.

شهریاری گفت: این زن جوان بر اثر اصابت گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است.

شهریاری درباره جزئیات قتل همسر دوم نجفی شهردار اسبق تهران گفت: این خانم به قتل رسیده و من و اکیپ تشخیص هویت به همراه بازپرس ویژه قتل در محل حادثه حاضریم.

وی ادامه داد: بررسی‌های لازم انجام شده و کاملاً مشخص است که همسر دوم آقای نجفی به قتل رسیده است.

جزئیاتی از مجروح شدن نجفی در صحنه قتل همسرش

وزیر و شهردار سابق تهران صبح امروز با شلیک گلوله همسرش را کشت. میترا استاد همسر دوم نجفی با اصابت دو گلوله به قفسه سینه اش در حمام خانه اش واقع در برج آرمیتا منطقه سعادت آباد جان باخت.

محمد علی نجفی که چند ساعت بعد از این قتل خود را به پلیس آگاهی معرفی کرد در صحنه درگیری با همسر و شلیک گلوله به سمت میترا استاد یکی از گلوله ها کمانه کرده و به پای وی برخورد کرد.

نجفی در بازجویی های اولیه اعتراف کرده است که به دلیل اختلافات خانوادگی با همسرم اورا به قتل رسانده ام.

شهردار تهران از فشارهایی که همسر وی در خصوص مباحث کاری به وی وارد می کرد نیز در دقایق بازجویی سخن گفته است .

تحقیقات تکمیلی در خصوص ابعاد این جنایت در اداره آگاهی تهران بزرگ ادامه دارد.


نجفی اعدام میشود؟

محمود علیزاده طباطبایی که از وکلای برجسته پروندههای قضایی مرتبط با چهرههای سیاسی است درباره حکم احتمالی پرونده قتل همسر دوم محمدعلی نجفی به سوالاتی پاسخ داد.

محمود علیزاده طباطبایی از وکلای برجسته پروندههای قضایی در گفت و گو با خبرنگار، درباره اینکه آیا برای نجفی حکم اعدام صادر میشود، تصریح کرد: از نظر من بدون شک برای نجفی حکم اعدام صادر نمیشود اما بنده اطلاع دقیقی از نحوه و علت اینکه چرا این موضوع رخ داده است اطلاع ندارم.

وی درباره اینکه محمدعلی نجفی با چه حکمی امکان حمل سلاح را داشته است، اظهار کرد: در کشور ما بسیاری از مقامات و مسئولیت دارای سلاح هستند و این روند از طریق تایید کمیتهای در سازمان قضایی نیروهای مسلح صورت میگیرد و در واقع به خیلی از افراد از این طریق مجوز حمل سلاح داده میشود و این قاعده درباره نجفی نیز صدق میکند و وی بدون شک مجوز حمل سلاح داشته است.

این حقوقدان خاطرنشان کرد: طبق مفاد قانونی قتل یک جرم خصوصی است و در صورتی که اولیای دم رضایت دهند فردی که مرتکب چنین جرمی شده است حبس محدودی را سپری میکند ولی بعد آزاد میشود البته درباره خانم میترا استاد باید بگویم که وی یک فرزند پسر بزرگ دارد که میتواند درباره نحوه تعیین مجازات قاتل تصمیم بگیرد.

طباطبایی تاکید کرد: آنطور که بنده از نزدیکان وی سوال کردم نجفی پیش از اعتراف برای مشورت به قم سفر کرده است و بعد از آن با حضور در اداره آگاهی شاپور به قتل همسر خود اعتراف کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده نجفی ماهیت سیاسی دارد گفت: این پرونده به هیچ وجه سیاسی نیست و تنها به دلایل شخصی و خانوادگی صورت گرفته است.

این حقوقدان درباره اینکه آیا پذیرش وکالت نجفی به وی پیشنهاد شده است اظهار کرد: فعلا تماس و مراجعهای در این راستا با بنده صورت نگرفته است.

چگونه در ۷ساعت، نجفی از شهردار سابق تهران به قاتل تبدیل شد؟

نیو صدر: ظهر امروز، خبری عجیب و یک خطی از واحد ۲۷۰۱ از برج‌ دوبرال منتشر شد؛ همسر محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران به قتل رسید.

این خبر به سرعت در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد و حتی پریسا صالحی خبرنگار انصاف نیوز در توئیتی با اشاره به قتل همسر دوم محمدعلی نجفی نوشته است: «دیروز زن دوم نجفی زنگ زد انصاف و میخواست باهامون مصاحبه کنه، امروز قرار بود بیاد دفتر، همین امروز به قتل رسید.»

این موضوع باعث شد تا شایعات بسیاری ایجاد شود که محمدعلی نجفی قاتل همسر خودش است. در واکنش به این موضوع سخنگوی قوه قضاییه گفت: «همچنین اکیپ‌های مربوط به کشف جرم، پزشکی قانونی و پلیس آگاهی نیز در محل هستند و مستنداتی هم جمع‌آوری شده است. بنده از این موضوع اطلاعی ندارم اما می‌دانم تاکنون شخصی به عنوان متهم این قتل دستگیر نشده است.»

از سویی گزارش برخی از خبرگزاری‌ها نشان می‌دهد با گذشت یک ساعت از خبر قتل میترا استاد، هنوز خبری از حضور همسر میترا استاد در منزل وجود ندارد.

چگونه در ۷ساعت، نجفی از شهردار سابق تهران به قاتل تبدیل شد؟

در همان مواقع با حضور سرپرست دادسرای جنایی در محل، تحقیق در خصوص مرگ میترا نجفی همسر دوم شهردار سابق تهران که با اصابت ۵ گلوله به سینه جان باخته است آغاز شد. بررسی های اولیه نشان می دهد عامل یا عاملان این جنایت پس از اطلاع از تنها بودن مقتول در خانه، وارد محل سکونت او در برج میترا در سعادت آباد شده و او را به قتل رسانده اند.

در محل حادثه هم اخبار مختلفی از این اتفاق به گوش می‌رسید. یکی از همسایه‌ها در این رابطه به خبرآنلاین گفت: «ساعت ۹، ۹ونیم بود که این اتفاق افتاد و ما ساعت ۱۱ صبح از سر و صدای ماشین‌های پلیس متوجه شدیم همسر آقای نجفی به قتل رسیده است. من توانستم از داخل پارکینگ وارد ساختمان شوم و دیدم همسر سابق مقتول آنجاست‌ و می‌گفت دوربین‌ها را چک کرده‌اند و آخرین نفری که از ساختمان خارج شده، نجفی بوده است.»

او ادامه می‌دهد: «حتی شنیدیم شوهرش با ۵ گلوله همسرش را به‌خاطر مسائل مالی کشته است. در این درگیری پسر ۱۳ ساله مقتول نیز در خانه بوده است.این حادثه در طبقه ۷ برج رخ داده است.»

همین مسایل باعث شد تا شایعات مختلفی در رابطه با قاتل میترا استاد منتشر شود.

سرهنگ بابک نمک‌شناس رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران درباره جزئیات قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: در ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز راننده خانوادگی به همراه پسر مقتول و دختر آقای نجفی وارد منزل شده و با جسد همسر شهردار اسبق تهران در حمام در حالی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، مواجه می‌شوند.

نمک‌شناس در پاسخ به این سوال که آیا آقای نجفی متواری شده‌اند، گفت: چنین چیزی نیست همانطور که گفتم فرضیات بسیاری در این زمینه مطرح شده است و فعلا تحقیقات پرونده در بخش مقدماتی است.

ایسنا هم در این رابطه در گزارشی نوشت:مظنون پرونده شناسایی شده و موضوع در دست بررسی است و تحقیقات ادامه دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا آقای نجفی مظنون اصلی قتل همسرش است، گفت: این موضوع کذب محض است.

چگونه در ۷ساعت، نجفی از شهردار سابق تهران به قاتل تبدیل شد؟

یک اعتراف تلخ

هنوز هفت ساعت از انتشار اولین خبرها از قتل میترا استاد نگذشته بود که خبرگزاری‌ها از اعتراف به قتل محمدعلی نجفی خبر دادند.به گفته شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران عصر امروز محمد علی نجفی به پلیس آگاهی تهران مراجعه کرده و خود را تسلیم مأموران کرد.

وی گفت: نجفی با اعتراف به قتل همسرش انگیزه خود را از ارتکاب جنایت، اختلافات خانوادگی مطرح کرده است.سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: دست‌نوشته‌ای از جانب نجفی کشف شده است که در آن به ارتکاب جنایت و همچنین علت و انگیزه خود اعتراف کرده است.

به این ترتیب پرونده حادثه قتل میترا استاد، به شب نرسید به اعتراف به قتل نجفی بسته شد هرچند که دلایل قتل و جزئیات بیشتر هنوز در راه خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوگرافی

سایت صیغه