خانه / ورزش / فوتبال ایران / عابربانک جدید استقلال و نقش مهم در قراردادهای استقلال

عابربانک جدید استقلال و نقش مهم در قراردادهای استقلال

علی خطیر به عنوان مدیر و کارشناس حقوق ورزشی در سمت معاون ورزشی استقلال مشغول به کار است.
وی در مقطعی نیز معاون اجرای دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز بوده است که پس از درگیری با اوسیانو داکروز مربی وقت تیم ملی این سمت را از دست داد.

عابربانک جدید استقلال و نقش مهم در قراردادهای استقلال

شاید خطیر برای برخی رسانه‌ها چهره جذابی نباشد اما در عقد قرارداد‌های فی‌مابین باشگاه استقلال با بازیکنان به نکاتی توجه کرده که اکنون استقلال در حال سود بردن از آنها است.

علی خطیر در پستی قرار دارد که به دلیل مراجعات بسیار و مسوولیت‌ها و توقعاتی که همواره وجود داشته گاها تنش‌آفرین است و پیش از او نیز هر کسی در این جایگاه قرار گرفته همواره با انتقادهایی همراه بوده است اما بی‌انصافی است قراردادهایی که این معاون جوان به نفع استقلال منعقد کرده را نادیده بگیریم.

برای مثال باید به لحاظ کردن بند ۶۰۰ هزار دلاری آزادسازی سیدمجید حسینی اشاره کنیم که پس از پیوستن به ترابزون، استقلال را به نفع مالی مطلوبی رساند.

یا ۹۵۰ هزار دلار بند فروش اللهیار صیادمنش به باشگاه فنرباغچه که پولسازی قابل توجهی را برای باشگاه استقلال به همراه داشت. خطیر در جریان جدایی تیام از استقلال نیز کوشید جوانب مالی کافی را به نفع باشگاه استقلال در نظر بگیرد.

او در این ماجرا نیز پیش‌دستی کرد و ۴۰۰ هزار دلار را شرط جدایی مهاجم سنگالی از استقلال قرار داد که آبی‌ها گرچه از لحاظ فنی از این جدایی لطمه خوردند اما به لحاظ مالی باز هم صاحب سود قابل توجهی شوند.

البته این پایان ماجرای تیام نبود. خطیر که آن روزها علاقه باشگاه متمول اماراتی را برای جذب تیام می‌دید در اقدامی آینده‌نگرانه از باشگاه اماراتی امضا گرفت که چنانچه این بازیکن از این باشگاه به باشگاه دیگری منتقل شود بازهم ۲۰ درصد به استقلال نفع مالی برسد که اکنون این اتفاق رخ داده و استقلال ۲۵۰ هزار دلار هم از انتقال تیام به تیم کاسم‌پاشای ترکیه سود برده است.

علی خطیر

خطیر با اینکه گاها در فضای مجازی به چهره‌ای مغضوب و ضررآفرین در باشگاه استقلال تشبیه و هجمه‌های بسیاری علیه‌اش به پا می‌شود اما در پس پرده مشکلات مالی باشگاه استقلال عنصری است فعال و پیگیر.

خطیر که آشنایی کافی به زبان انگلیسی دارد و فن مذاکره را هم می‌داند این روزها در سکوت و بدون تبلیغات مشغول رایزنی با فیفا است تا آن ۸۳۵۰۰ دلاری که بابت حضور بازیکنان استقلال در جام جهانی هنوز وصول نشده را از طرقی بازپس بگیرد. خطیر در حال مذاکره با بانک‌های جهانی است تا شاید حق باشگاه استقلال بازگردد.

درباره علی خطیر در ماه‌های اخیر آنقدر خبرهای منفی شنیده‌ایم که از یاد برده‌ایم همین معاون جوان بود که در جریان جدایی گرو و نویمایر توانست تخفیف قابل توجهی از این بازیکنان بگیرد تا باشگاه با کمترین ضرر مالی با آنها تسویه حساب کند.

شاید اگر خطیر در زمان حضور شیحی و یازالده نیز در باشگاه استقلال فعال بود، اتفاقات دیگری رخ می‌داد و چه بسا پرونده این دو بازیکن هم با ضرر مالی کمتری به سود استقلال خاتمه می‌یافت و مشکلات مالی کمتر می‌شد.

به هر حال نباید فراموش کنیم که خطیر در پستی قرار دارد که همواره با هجمه‌های بسیاری از سوی هواداران و جریان‌های رسانه‌ای مواجه بوده اما گاهی باید نیمه پر لیوان را هم دید و چشم بسته به این معاون باشگاه استقلال نتاخت. خطیر گاهی بی‌رحمانه سیبل می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *